Google witryny

Stwórz własną witrynę bez potrzeby kodowania i talentu projektowania w ciągu kilku minut

Witryny Google to narzędzie, który służy do tworzenia witryn i stron www. Jest częścią pakietu biurowego Google WorkSpace , dostępne jako aplikacja internetowa. To całkowicie bezpłatne narzędzie można zintegrować z innymi usługami Google jak Mapy Google, Dokumenty Google i Kalendarz. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji, nie wymaga wiedzy dotyczącej kodowania, talentu projektowego ani personelu IT.

Witryny Google — jak działa?

Dzięki temu, że witryny Google posiadają elementy w postaci gotowych szablonów, układów i motywów ułatwiają pracę każdemu laikowi. Ponadto możliwości dodania pola tekstowego, grafik i obrazów w dowolne miejsce, urozmaica wygląd całej strony.

Warto również wziąć pod uwagę fakt, że witrynę możesz udostępnić drugiej osobie i razem rozbudowywać ją jak to jest w przypadku innych aplikacji Google.

Witryny Google przykłady ograniczeń

Pomimo że ta aplikacja jest bardzo intuicyjna, posiada kilka ograniczeń, które należy uwzględnić przy tworzeniu własnej strony www:

  • brak dostępu do kodu HTML
  • nie posiada możliwości udostępniania społecznościowego
  • brak funkcji związanych — opis meta, tytuł itp.
  • brak możliwości integracji dwóch witryn

Warto mieć jednak na uwadzę, że Google systematycznie dokonuje aktualizacji swoich aplikacji. Świetnym rozwiązaniem okaże się przetestowanie darmowej witryny, w celu sprawdzenia, czy spełnia wszystkie wasze potrzeby i funkcję.

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce