Answer the Public jako narzędzie SEO

Co to jest Answer The Public? Jak skutecznie wyszukiwać frazy kluczowe?

Answer The Public (answerthepublic.com) to jedno z pierwszych narzędzi, jakie poznaje się na początku drogi w SEO. Podczas doboru fraz kluczowych, powinniśmy kierować się tym, o co pytają użytkownicy wyszukiwarek, a nie opierać się na własnych przypuszczeniach.

Interface

Strona startowa to duża wyszukiwarka ciekawie zaprojektowana. Wideo, które jest w warstwie pod formularzem wyszukiwania, zawsze jest interesujące. Sam formularz jest przejrzysty, pozwala wybrać język i kraj zapytania. Dzięki temu dostajemy bardziej precyzyjnie dopasowane zwroty.

Wyszukiwanie fraz kluczowych opiera się na:

  • pytaniach - co, gdzie, kiedy, dlaczego
  • przyimkach - jak, czy, niedaleko, obok, w pobliżu
  • porównaniach - i, dla, lub, vs
  • kolumn sortujących alfabetycznie wszystkie zapytania
  • najczęstsze zapytania
Jak to działa Answer The Public?

Jak to działa Answer The Public?

System tworzy frazy kluczowe na temat naszego wyszukiwania. Bardzo często są to długie ogony fraz kluczowych, ale w tym również ciekawe pytania blogowe. System, sam prezentuje zapytania, które mogą pojawiać się w Google jako autouzupełnienia naszej frazy kluczowej.

Oferta pozycjonowania lokalnego

Wykorzystanie Answer The Public

Kto powinien korzystać z tego systemu? Każdy, kto szuka fraz kluczowych na zadany temat. Nie ma tam co prawda statystyki, ale z jednej frazy kluczowej możemy zrobić bardzo wiele zagadnień, niezbędnych wręcz podczas pisania wpisów blogowych.

Analiza pytań i fraz długiego ogona pozwoli zbudować długie, ciekawe i dobrze rankujące artykuły niemal każdej dziedziny. Pisanie artykułów na podstawie tego systemu to bardzo dobra strategia podnoszenia widoczności witryny w Google. Większa widoczność oznacza więcej odwiedzających nasze witryny!

Bardzo często pytania, które widnieją w Answer The Public są widoczne na pozycjach 0 w wynikach wyszukiwania.

Wykorzystanie Answer The Public

Możliwości Answer The Public

Answer The Public to przede wszystkim generator fraz kluczowych, które powinny się znaleźć w naszych artykułach, które pozycjonujemy. System prezentuje w przejrzysty sposób wyniki, które oparte są o ciekawy wykres jak i o zwykłą tabelę grupującą frazy alfabetycznie.

Wykresy można zapisać do pliku i później opublikować na własnej stronie internetowej, lub przedstawić klientowi w propozycjach fraz kluczowych. Wszystkie frazy można eksportować do pliku CSV, umożliwiając pracę na innych edytorach czy systemach.

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce