Copyscape

Unikalna treść na stronie internetowej to podstawa

Wiesz, jak w prosty sposób sprawdzić, czy treści na Twojej stronie nie zostały skopiowane z innej witryny?

Copyscape to narzędzie do pozycjonowania, które eliminuje powstawanie duplikatów. Ta aplikacja jest jedną z najbardziej znanych platform antyplagiatowych na świecie. Rzetelnie rozpisane API, umożliwia dokładnie sprawdzenie wskazanego tekstu. Wyniki testu są generowane wraz ze wskaźnikiem podobieństwa.

Jak działa Copyscape?

Czy Copyscape jest darmowy? I tak, i nie. Podstawowa wyszukiwarka duplikatów treści jest darmowa, choć posiada ograniczoną liczbę zapytań na dobę. Jeżeli posiadasz niewielką stronę internetową, wersja darmowa okaże się wystarczająca. Zawsze można rozciągnąć analizę na kilka dni.

W razie potrzeby przeanalizowania większej witryny należy utworzyć konto, a następnie zasilić odpowiednią kwotą. Copyscape Premium kosztuje na ten moment 4,95$ miesięcznie za sprawdzenie maksymalnie 10 stron w witrynie i 0,25$ za każdą dodatkowo stronę do 500 stron.

Natomiast usługa Copysentry Professional sprawdza kopie Twoich stron codziennie a jej koszt, wynosi 19,95$.

Funkcje Copyspace

Copyscape posiada kilka innych funkcji, o których warto wspomnieć:

  • Bath Search — to automatyczna analiza wskazanej listy adresów. Z pewnością ręczny przegląd nie należy do najciekawszych zajęć (:
  • Premium API — daje możliwość zintegrowania płatnej wersji narzędzia z naszą stroną internetową. Regularna analiza treści pozwoli wypracować unikalny content.
  • Copysentry — dodatkowo płatna funkcja, pozwalająca na codziennie kontrole i analizę duplikatu treści wskazanych podstron czy całej witryny.

Wewnętrzna i zewnętrzna duplikacja treści

Warto mieć na uwadzę jedną ważną kwestią. Aby wyeliminować zjawisko duplikatów treści, należy podejść do niego z dwóch stron. Oprócz analizy duplikacji zewnętrznej - czyli tej samej treści znajdującej się na różnych witrynach należy sprawdzić duplikaty znajdujące się wewnątrz naszej domeny.

Przykładowo jesteśmy właścicielami strony https://semlife.pl, okazuje się jednak, że na naszą stronę można również wejść z innych adresów jak:

  • http://semlife.pl
  • https://www.semlife.pl

Jeżeli zapomnimy o odpowiednich przekierowaniach 301 w pliku .htaccess lub nie zostanie zdefiniowana strona kanoniczna to każdy z wyżej wymienionych linków, będzie traktowany jako osobna strona. Oznacza to, że roboty Google same wybiorą wersję kanoniczną, którą będą indeksowały częściej, traktując pozostałe jako jej duplikaty.

Sprawdzenie oryginalności treści z Copyscape sprawi, że nasze publikowane przez nas zawartości staną się unikalne i niepowtarzalne. Jeżeli jednak masz wątpliwości co do samodzielnego sprawdzenia zawartości strony poproś o pomoc doświadczonych SEOwców i Copywriterów z SEMlife, którzy sprawdzą Twoją witrynę pod kątem duplikacji treści. Obiecujemy, że warto!

Wskażemy Ci przykłady skopiowanej treści, przyczyny powstania, a także wyjaśnimy sposoby ich eliminacji.

Oferta pozycjonowania lokalnego

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce