Localo (Surfer Local)

Samodzielne pozycjonowanie lokalne wizytówki firmy!

Koniec z pytaniem Jak pozycjonować wizytówkę Google! Odkąd na internetowym rynku pojawił się Localo (Surfer Local), zwiększanie widoczności wizytówki w mapach Google to przysłowiowa bułka z masłem. Ba! Nawet dostęp do Localo rozchodzi się, jak ciepłe bułeczki! Obecnie korzysta z niego już 10 tysięcy przedsiębiorców, a sądząc po funkcjonalności narzędzia - będzie ich jeszcze więcej. 

Czym jest Localo? Co oferuje? Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Chcesz pozycjonować wizytówkę?

E-mail:
Telefon:
Adres Twojej strony www:

Optymalizacja wizytówki Google

Localo (dawniej Surfer Local) to narzędzie pozwala zoptymalizować swój profil biznesowy w Google co najmniej 10 razy szybciej niż dotychczas. Platforma umożliwia darmowe sprawdzenie obecnej widoczności firmy w Google, a po rejestracji daje wskazówki optymalizacyjne, dzięki którym Twoja firma z dnia na dzień stanie się lepiej wyszukiwana w Mapach Google

Zanim przejdziemy do omówienia funkcjonalności Localo, warto cofnąć się kilka lat wstecz i wspomnieć o barwnej historii, jaka kryje się za powstaniem tego narzędzia. 

Chcesz być pierwszy w wynikach map?

Pomożemy Ci pozycjonować się wysoko w wyszukiwarce! Napisz do nas!

Localo - jak to się zaczęło? 

Pomysłodawcą Localo (Surfer Local) stała się Agencja KS, która stworzyła program na własny użytek, aby przy jego pomocy sprawniej optymalizować wizytówki klientów. 

Widząc ogromny potencjał prototypowego Localo, twórcy postanowili zadziałać na szeroką skalę. Tym sposobem, KS podzieliła się swoim patentem z Surferem SEO i tak z programu powstałego gdzieś w małej mieścinie w województwie podkarpackim zaczęły korzystać tysiące przedsiębiorców na całym świecie. Powód jest prosty - Nikt nigdy wcześniej nie wymyślił czegoś takiego! 

Surfer Local SEO - jak to się zaczęło?

Localo - lepszy niż SEOwiec

Localo można śmiało nazwać rewolucyjnym narzędziem SEO. Dlaczego? Po pierwsze i najważniejsze- Localo ma uniwersalne zastosowanie i dosłownie każdy może z niego korzystać. Oznacza to, że nawet osoby, które nie wiedzą, co to jest SEO i na czym polega np. pozycjonowanie stron Kielce - po rejestracji na Localo będą mogły zoptymalizować swoją wizytówkę, robiąc to lepiej niż niejeden SEOwiec!

Zgadza się! Bazując na własnym doświadczeniu, nie sposób wychwycić niektóre niuanse, jakie Localo - zauważa po załadowaniu wyników dla wybranej wizytówki Google.

Co zyskasz dzięki Localo?  

  • wskazówki optymalizacyjne oraz porady jak je wdrożyć,
  • pełny audyt profilu biznesowego Firmy ze spersonalizowanymi wytycznymi,
  • raporty na e-mail i dostęp do statystyk.
Surfer Local - lepszy niż SEOwiec

Localo (Surfer Local) - zalety 

Jak na program analityczny Localo zaskakuje prostota interfejsu. Narzędzie działa intuicyjnie, stad nie trzeba zanadto zgłębiać teorii SEO, aby przejść do praktyki i zacząć zmieniać swój Profil Firmy na lepsze. 
Po wczytaniu audytu wizytówki w Localo, wszelkie nieprawidłowości są zaznaczone na czerwono,  sugerując konieczność wprowadzenia poprawek. 

Widząc je, ciekawscy, zapewne zaczną się zastanawiać - Skąd Localo wie, co należy poprawić, aby rankować wyżej? Już tłumaczymy. 

Jak działa Localo?

Jak zdradzają twórcy, analiza w Localo polega na porównaniu danej wizytówki z profilami firm z TOP w Google Maps. Bazując na wnioskach z zestawienia, program przygotowuje plan działań optymalizujących, których celem jest poprawa pozycji w mapach Google. To tylko i aż tyle, aby zapewnić sobie lepsze miejsce w lokalnym panelu wyszukiwań w Google.

Funkcjonalności Localo

Na ten moment, główną domeną Localo jest: sprawdzenie widoczności w Google Maps, audyt i monitoring pozycji. Entuzjaści Localo powinni jednak spodziewać się nowości i ulepszeń, bo narzędzie to, cytując ze strony KS, „stale rozwijający się produkt”.  

Google My Business Audit Tool 

Podobnie jak standardowy audyt SEO strony internetowej, tak i audyt profilu Firmy w Google opiera się na słowach kluczowych. W przypadku Surfera SEO nie trzeba jednak znać technicznego oblicza SEO i dobierać fraz kluczowych przy użyciu innych narzędzi. 

Wystarczy wskazać te słowa, po których wygooglowaniu Profil naszej Firmy ma był widoczny w mapach. Tu ważne - można wyznaczyć maksymalnie pięć takich słów kluczowych. Najlepiej by były one związane z rodzajem działalności, branżą i lokalizacją Firmy, nigdy zaś z brandem, czy sformułowaniem „w pobliżu” zamiast pełnej nazwy regionu. 

Jak działa Surfer Local SEO?

GMB Audit Tool ocenia wizytówkę Google pod kątem:

Nazwy firmy w wizytówce

Localo pozwala wybrać optymalną długość nazwy firmy, podpowiadając, jakich słów należy użyć, aby zwiększyć swoje szanse na TOP w mapach. Sugestie Google mówią jasno, że powinna znaleźć się tam nazwa firmy, jednak dopisując słowo kluczowe, poprawimy pozycje.

Opis działalności

Dzięki porównaniu z najlepszymi wizytówkami firm z branży Localo wyznacza sformułowania, jakie należy użyć w tekście. Tekst informacyjny o swojej działalności można po prostu „wyklikać”. To niezwykle pomocne szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy nie korzystają z Content Planerów i nie wiedzą, jak sprawdzać trafność używanych przez siebie słów, mierząc Content Score w SurferSEO. 

Kategorii usług i produktów

Localo wskazuje także kategorię, pod jaką można przypisać rodzaj oferowanych usług. W naszym przypadku akurat ten podpunkt nie został poprawnie oceniony, ponieważ algorytm automatycznie narzuca nam użycie sformułowania projektowanie stron www. Jako że na co dzień trudnimy się głównie pozycjonowaniem sklepów internetowych, niestety nie możemy przystać akurat na tę propozycje Localo. Jest ona jednak w pełni zasadna, ponieważ niemal wszystkie agencje SEO oznaczają tworzenie stron internetowych za spektrum swoich działań internetowych. 

Checklisty, krótkie informacje o firmie

W checklistach można uzupełnić lub zaaktualizować brakujące dane o firmie takie jak m.in.: numer telefonu, adres strony internetowej, godziny otwarcia

Opinie klientów

Ten, kto zna podstawy SEO, wie, że opinie są czynnikiem rankingowym. Z tego względu, Localo podkreśla ich rangę, umożliwiając monitorowanie i moderowanie komentarzy w dziale Odpowiedzi na recenzje. Komentarze  można sprawdzać zarówno w zakładce Wytyczne, jak i oddzielnej sekcji Opinie. 

Wzmianki - linki portali z wizytówkami NAP

Wzmianki to lista stron, na których warto zamieścić informacje o swojej działalności po to, by pozyskać wartościowe linki, wzmocnić znaczenie swojej strony w sieci i co za tym idzie… dorównać konkurencji. 

Obrazy, zdjęcia - galerie z plikami

Wizytówki Google zawierające grafiki ukazujące: logo, zespół, czy zdjęcia wnętrza siedziby firmy, pozytywnie wpływają na jej wiarygodność i to nie tylko w oczach Użytkowników, ale również dla samych robotów indeksujących. Podczas edycji wizytówki, warto więc zadbać także o aspekt wizualny i przygotować odpowiednie i aktualne (!) fotografie. 

Publikacje na wizytówce

Localo zachęca do systematycznego postowania - przynajmniej raz miesięcznie. Umiejętne zarządzanie tą sekcją gwarantuje lepszą interakcję z potencjalnym e-klientem. Posty to bowiem świetny sposób na darmową reklamę. 
Częste wpisy, ciekawa grafika, nieszablonowy CTA - czyż nie tak brzmi sprawdzony przepis na Klienta? W Surferze Local można przekonać się, ze to prawda. Stąd, w sekcji Posty w menu, można kreować i planować wpisy wedle własnych preferencji. 

Dane na profilu firmy można modyfikować bezpośrednio z poziomu zakładki Wytyczne po zalogowaniu do Localo. Dzięki synchronizacji z Google nie trzeba używać innych programów do edycji wizytówki. A to nie koniec udogodnień!

Local Pack Analyzer 

Local Pack Analyzer to jak sama nazwa sugeruje - narzędzie, które umożliwia analizę konkurencji w najbliższym otoczeniu Firmy. Weryfikacja wniosków płynących z analizy pozwala na zbliżenie się do czołówki w Google Maps. Osiągnięcie podium jest jednak możliwe dopiero po zastosowaniu się do wszystkich wytycznych z audytu i zmianie treści na Profilu Firmy. W przeciwnym razie pogoń za konkurencją nie wzmocni kondycji Twojego biznesu.

Local Pack Analyzer to niezwykle precyzyjny „miernik” pozycji w Google Maps. 
Sprawdzając swoje miejsce na mapie po słowach kluczowych, można dowiedzieć się, na jakiej pozycji plasuje się dana firma w skali miejskiej, regionalnej, czy wojewódzkiej. 
Analiza pozycji na mapie w Localo przybrała nazwę siatki. Siatki zapisują się na koncie w Surfer SEO, a ich stan można obserwować m.in. w statystykach.

 

Surfer Local to

Podsumowując, Localo to: 

  • Darmowa platforma do sprawdzenia lokalnych rankingów wyszukiwania
  • Program audytujący profil biznesowy Google
  • System do monitorowania widoczności biznesu 
  • Planer postów w Google
  • Konsola do sprawdzania statystyk wzrostu 
  • Narzędzie do zarządzania recenzjami 

Localo - statystyki 

Wszyscy Użytkownicy Localo, którzy twierdzą, że lubią liczby, z pewnością polubią też zakładkę Statystyki. Zawiera ona pełen wykaz danych dotyczących wyszukiwań Profilu Firmy z ostatnich 30 dni. Ze statystyk Localo możesz dowiedzieć się, ile osób wyświetliło profil Twojej Firmy, jaki odsetek z tej grupy wysłał do Ciebie wiadomość, a ilu ludzi postanowiło sprawdzić wskazówki dojazdu. Dowiesz się też, ilu Internautów z profilu Moja Firma odwiedziło Twoją witrynę, a ilu od razu do Ciebie zadzwoniło. 

W statystykach znajdziesz też informacje o tym, ile komentarzy otrzymałeś, na ile recenzji odpowiedziałeś, a nawet ilu konkurentów udało Ci się wyprzedzić!

Ciekawym załącznikiem, kończącym listę statystyk jest wskaźnik czasu, dzięki któremu możesz przekonać się, ile godzin zaoszczędziłeś, korzystając z Localo.

Korzyści z Localo

Jako że w biznesie czas zawsze występuje w duecie z pieniędzmi, zespół z agencji KS i Surfer SEO potwierdza skuteczność swojego narzędzia, odwołując się również do oszczędności z reklam. My, na przykład dowiedzieliśmy się, że po niecałym tygodniu korzystania z Localo $120 pozostało nietknięte w naszej kieszeni! A tak mało brakowało, abyśmy wydali je na Kampanię Google Ads! 

Dzięki Localo można zaoszczędzić jeszcze więcej - wystarczy zrecenzować narzędzie, aby odebrać 30% rabatu. 

Opinie o Localo

Ci, którzy cynicznie stwierdzą, że to ze względu na rabat, platforma zaskarbiła sobie tak wiele pozytywnych opinii, będą w błędzie. Localo zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

To zdumiewające, ale przy jego użyciu nawet firmy, które działają bez konkretnej lokalizacji (SAB), mogą udoskonalić swój profil biznesowy. Podobnie jest z przedsiębiorcami bez aktywnej strony www. Oni również mogą zasłynąć w Mapach, chociaż w SERP-ach znajdują się daleko w tyle.

…a czy my polecamy Localo? Tak! I to nie tylko dlatego, że lubimy wszelkie SEO-wynalazki. Używamy Localo, bo ułatwia naszą pracę i podsuwa nam wiele trafnych wskazówek, a takie, szczególnie na mapie (Google), mają ogromne znaczenie! Warto przetestować Localo!

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. kujawsko-pomorskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubelskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubuskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. małopolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. opolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podkarpackie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podlaskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. warmińsko-mazurskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. zachodniopomorskie

Zapraszamy do kontaktu