Surfer SEO

Surfer SEO, czyli narzędzie, które każdy copywriter powinien mieć zawsze pod ręką.

Polska może być dumna ze swojej gościnności, bigosu i… Surfera SEO.

Narzędzie z polskimi korzeniami, które powstało dokładnie w listopadzie 2017 roku, zawojowało wirtualny świat i szybko zdobyło popularność zarówno w małych, jak i wielkich agencjach interaktywnych i innych firmach z branży IT. SEOwców i copywriterów, którzy korzystają z Surfera SEO, stale przybywa. Jak używać tego narzędzia i dlaczego warto to robić?

Surfer SEO Content Planner

Surfer SEO to narzędzie, które w rękach copywriterów i content marketerów objawia swoje wszechstronne możliwości. SEOwcy używają Surfera przede wszystkim do optymalizacji treści, ponieważ program podpowiada, jakimi słowami kluczowymi powinniśmy się posłużyć, aby tekst spotkał się z pozytywną recepcją i został wywindowany na szczyt wyników wyszukiwania w Google.

W związku z rozwojem algorytmów i co za tym idzie, progresem w branży SEO, Surfera można używać również do tworzenia briefów i generowania treści za pomocą sztucznej inteligencji. Funkcjonalności Surfera w połączeniu z przyjemnym dla oka interfejsem sprawiają, że z narzędzia korzysta się w sposób intuicyjny. Pisanie treści w edytorze odbywa się zdecydowanie szybciej aniżeli tworzenie artykułów w przysłowiowym .docu, ponieważ Surfer analizuje content i sprawdza nasycenie słów kluczowych w tekście.

Jak działa Surfer SEO?

Im lepszy tekst, tym większy Content Score. Wynik przekraczający 70 podwaja szansę na wywołanie większego ruchu na stronie i osiągnięcie wyższej poczytności tekstu. Co więcej, Surfer SEO pozwala też na tworzenie treści zorientowanych na wiele, tematycznie powiązanych ze sobą fraz kluczowych.

Jest to możliwe, dzięki weryfikacji 50 pierwszych wyników organicznych Google, które wyświetlają się pod wybraną przez nas frazą i lokalizacją. Starając się przedstawić działanie Surfera SEO w skrócie, należy uwzględnić takie czynności algorytmu, jak:

  • sprawdzenie każdej ze stron pod kątem czynników rankingowych,
  • dokonywanie selekcji najważniejszych fraz,
  • obliczenie korelacji dla każdego elementu,
  • przygotowanie zestawienia w formie łatwych do przyswojenia diagramów, czy tabeli.

Proces analizy Surfera SEO trwa zaledwie 2 minuty, a korzyści dla copywritera są nieprzecenione — potwierdzają to specjaliści SEO z ponad 10 tysięcy agencji na całym świecie.

Widoczność

Zadbaj o to, aby docierać do nowych jak i do powracających użytkowników Twojej witryny. Zdobywaj nowe frazy kluczowe, badaj zainteresowanie odwiedzających!

  • Poprawnie typuj frazy kluczowe.
  • Zadbaj o trafne tytuły podstron.

Statystyki

Pozyskanie użytkownika strony to połowa sukcesu. Sprawdź, jak nowe odwiedziny wpływają na sprzedaż i zaangażowanie odbiorcy.

  • Analizuj ruch na stronie.
  • Sprawdzaj interakcje użytkowników.

Planowanie

Osiągaj sukces dzięki planowaniu działań. Przygotuj się na sprzedaż sezonową, promuj produkty i usługi w odpowiednim czasie.

  • Planuj swoje działania.
  • Trafnie typuj następne kroki.

Surfer SEO blog - Jak używać Surfer SEO Content Editor?

Jeszcze niedawno Surfer SEO był obsługiwany wyłącznie przez pracowników z branży SEO. Obecnie jednak, po narzędzie coraz częściej sięgają blogerzy i początkujący freelancerzy. Jak to możliwe?

Wszystko przez usługę Free Outline Generator, która umożliwia stworzenie unikalnego tekstu przy użyciu sztucznej inteligencji. Aby skorzystać z generatora treści Surfer SEO, wystarczy tylko pomysł na tekst — nie trzeba nawet mieć ani umiejętności, ani chęci, aby go napisać.

Stworzenie artykułu jest proste — należy otworzyć Content Editor, wybrać opcję Brief i wybrać spośród propozycji nagłówków i treści te warianty, które w najlepszy sposób odzwierciedlają naszą wizję tekstu.

Jeśli wygenerowany tekst wyda nam się za krótki, bądź niewystarczający, można przejść do sekcji Topics & Questions, w której znajduje się więcej elementów, jakie można omówić w dalszych akapitach. I tak bez wiedzy eksperckiej, można stać się autorem artykułu specjalistycznego… i każdego innego blog posta na dowolny temat!

Analiza konkurencji w Surfer SEO

Free Outline Generator zawiera jeszcze jedną ciekawą sekcję, która kryje się pod buttonem ,,Competitors". Po kliknięciu w przycisk można przekonać się, jak konkurenci radzą sobie z opisywaniem podobnych tematów i co stanowi o ich popularności w Google. Content planerzy i SEOwcy, którzy mają dostęp do takich danych, mogą wykorzystać je na swoją korzyść, bo przecież nic bardziej niż rosnąca konkurencja, nie rozkręca biznesu!

Czy skorzystasz z Surfer SEO podczas pozycjonowania strony?
Tak, dzięki!
Chyba jednak nie...
Jarek

Dziękuję za odpowiedź!

To bardzo cieszy, gdy nasze treści są pomocne!

Jeśli chcesz porozmawiać o pozycjonowania, zapraszam do kontaktu:

Zadzwoń: 881 493 134 lub napisz info@semlife.pl

Jarek

Pamiętaj, że możesz zrezygnować z Surfer SEO w każdej chwili!

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiem!

Zadzwoń: 881 493 134 lub napisz info@semlife.pl

Dlaczego warto korzystać z Surfera SEO?

Warto wykorzystać potencjał swoich rywali, aby zauważyć własne błędy i tworzyć coraz lepszy i  bardziej wartościowy content. Surfer SEO to niezwykle pomocny tool, który znajduje zastosowanie w każdej branży i tematyce. Gdyby człowiek chciał samodzielnie przeprowadzić tak obszerną analizę treści internetowych, odpowiednio je posegregować i wyciągnąć z nich wnioski — wówczas  zajęłoby mu to kilka miesięcy.

Surfer SEO dokonuje weryfikacji i interpretuje wyniki krócej niż zaparzenie sobie kawy w ekspresie. W podobnym czasie tworzy konspekty, generuje treści i koryguje błędy w dotychczasowych artykułach. Nie bez powodu, użytkownicy i prawdziwi fani Surfera SEO, mówią, że w ciągu 4,5 godzin pracy są w stanie stworzyć 32 artykuły z uwzględnieniem researchu słów kluczowych i analizą konkurencji! Surfer SEO to bez wątpliwości narzędzie ,,na czasie", dzięki któremu można osiągnąć więcej i to w przeciągu kilku godzin.

FAQ

Surfer SEO to narzędzie płatne. Koszt użytkowania Surfera wynosi 49 USD miesięcznie za pakiet podstawowy, 99 USD miesięcznie za pakiet PRO, polecany dla małych i średnich przedsiębiorstw działających w branży SEO i 199 USD miesięcznie za pakiet biznesowy.

Jasper.ai to generator treści, który usprawnia proces pracy z tekstem nawet 5- krotnie. Najlepiej jednak korzystać z oprogramowania w języku angielskim, ponieważ Jasper.ai włada polszczyzną w ograniczony sposób. Warto jednak samodzielnie przetestować funkcjonalność obu programów, aby przekonać się, jak pomocne jest to narzędzie.

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce