Alkoholizm-leczenie.eu

NASZ DOM Prywatny Ośrodek
Terapii Uzależnień

 • Ilość fraz kluczowych w TOP10: >600
 • Ilość wejść na stronę z wyszukiwarki: 300-600/dzień
 • Ilość wyświetleń strony: 9000-12000/dzień
 • Data zawarcia umowy: listopad 2020
 • Najważniejszy cel: zdobycie konwersji
  - kontakt telefoniczny lub mailowy

SEO + WWW + HOSTING + SOCIAL MEDIA + GOOGLE ADS

Dane z dnia 25.05.2023

Case study: alkoholizm-leczenie.eu

Jak w ciągu pierwszego roku współpracy podwoiliśmy ilość klientów w Ośrodku terapii uzależnień?

Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca Agencji SEO SEMLife. z klientami była nieskrępowana i oparta na dwustronnym zaufaniu.

Bardzo dziękujemy właścicielom Ośrodka - panu Darkowi i Mariuszowi - za powierzenie nam opieki nad swoją stroną i szeroko pojętym marketingiem internetowym. Regularne spotkania i rozmowy telefoniczne z klientem utwierdzają nas w przekonaniu, że podjęte przez SEMLife. działania są w pełni satysfakcjonujące dla obu stron umowy pozycjonowania.

Obostrzenia na horyzoncie

Algorytmy Google nakładają wiele obostrzeń dotyczących reklamowania usług związanych z medycyną, w tym leczenia uzależnień. Bacząc na ten fakt branża wraz z frazami kluczowymi, z którymi przyszło nam się mierzyć, nie należą do najprostszych. Jako iż klient, z którym współpracujemy, jest sprawdzoną i wykwalifikowaną placówką, nie mamy żadnych wątpliwości co do słuszności promowania jego usług w sieci.

Obostrzenia na horyzoncie

Sytuacja wyjściowa

Strona ośrodka - alkoholizm-leczenie.eu - korzystała wcześniej z usług jednej z największych agencji SEO w Polsce. Ich działania pozostawiały jednak sporo do życzenia. Miesięczny koszt, który właściciele Ośrodka ponosili za pozycjonowanie, był kompletnie nieadekwatny do wykonanych zadań. Na stronie nie wprowadzono właściwie żadnych zmian, pozyskano tylko kilka linków przychodzących ze słabej jakości domen. Po skrupulatnie przeprowadzonym przez SEMLife. audycie SEO, ówczesna współpraca została natychmiast przerwana.

Opinia klienta
"Przed podpisaniem umowy z SEMLife., reklamę w Internecie prowadziła dla nas inna firma. Niestety nie zobaczyliśmy żadnej poprawy. Nie dzwoniło więcej telefonów, nie przyjeżdzało więcej ludzi. Głównym sposobem pozyskania klienta była tak zwana "poczta pantoflowa". Osoby, które opuszczały NASZ DOM, polecały go innym. Bardzo rzadko słyszeliśmy informację o tym, że ktoś znalazł nas przez Internet."

Dariusz Siudak, właściciel Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień NASZ DOM

Na poniższym wykresie z niezależnego narzędzia Senuto przedstawiamy wykres pozycji fraz kluczowych w TOP 10 obejmującą 10 miesięcy współpracy ze wspomnianą agencją.

Sytuacja wyjściowa

Skonfrontujmy zatem wykres z wynikami naszych osiągnięć w kolejnych dwóch latach:

Skonfrontujmy zatem wykres
Jakie działania SEO podjęliśmy?

Jakie działania SEO podjęliśmy?

1 listopada 2020. Liczba słów kluczowych w TOP 10: 7

W zespole operacyjnym znalazł się programista, analityk SEO i copywriter. Po przeprowadzonym audycie zyskaliśmy informacje o stanie witryny i jej wynikach w wyszukiwarce. Przeanalizowaliśmy także rynkową konkurencję. Na podstawie zebranych informacji przygotowaliśmy strategię marketingową.

Wspólnie z klientem podjęliśmy decyzję o wypromowaniu firmy w regionie, a następnie systematyczność w poszerzaniu tego obszaru. Pozycjonowanie lokalne dla stacjonarnego Ośrodka mieszczącego się pod konkretnym adresem było pierwszym etapem budowania widoczności w sieci.

Google Ads

Najważniejszą potrzebą klienta było szybkie zdobycie klientów na pobyt w Ośrodku. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie kampanii reklamowej Google Ads, która przyniosła szybkie efekty w postaci większej ilości kontaktów telefonicznych z naszym klientem. Mimo iż reklamowanie tego typu usług w wyszukiwarce Google jest przepełnione restrykcjami, nasza wiedza i doświadczenie umożliwiły stworzenie skutecznej strategii pozyskiwania klientów tym kanałem.

Google Ads

Strona www

Kolejnym działaniem była optymalizacja strony internetowej, przygotowanie dedykowanych podstron i oprawa wizualna. Ponieważ dostaliśmy "wolną rękę" w projektowaniu witryny, zdecydowaliśmy się na zachowanie kolorystyki i brandowej spójności. Strona była przestarzała, zaniedbana i niedostosowana do wyświetlania na urządzeniach mobilnych. Włożyliśmy zatem serce i czas, by zmodernizować jej działanie i stworzyć aktualną prezencję.

Prosta nawigacja, przyjazny design i bezproblemowe odszukanie kontaktu to czynniki prowadzące bezpośrednio do konwersji wykonywanych przez użytkowników witryny.

*poniżej przedstawione dane nie dotyczą interakcji związanych z wybraniem numeru telefonu czy napisania e-maila po wejściu na stronę bez kliknięcia w button

Strona www
Profesjonalne treści

Profesjonalne treści

Nasz zespół copywriterów obejmuje specjalistów z wielu dziedzin. Stworzenie autentycznych i wartościowych treści, które skupione były zarówno na potrzebach użytkowników, jak i frazach kluczowych nie stanowiło dla nas problemu. Od początku trwania umowy z firmą aż po dziś dzień tworzymy branżowe teksty, które górują w wynikach wyszukiwania pod wieloma hasłami. Dzięki temu świadomość marki i popularność Ośrodka wzrasta z każdym dniem, a strona widoczna jest na coraz więcej słów wpisywanych przez użytkowników Google (i innych wyszukiwarek).

*przedstawione statystyki dotyczą ostatnich 28 dni
(dane z dn. 22.10.2022)

Link building

Pozycjonowanie stron nie obejdzie się bez konkretnego link buildingu, czyli zdobywania linków przychodzących do strony klienta z wartościowych domen. Mają one duży wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zadbaliśmy również o ten aspekt, tworząc obszerne zaplecze SEO, w tym ponad 400 branżowych artykułów oraz zyskując linki innymi kanałami. Nie ze wszystkiego chcemy się spowiadać ;)

Wizytówka Moja Firma

Potencjał Internetu jest ogromny, dlatego coraz więcej firm czerpie z niego niewymierne korzyści. Posiadanie wizytówki Moja Firma (Profil Firmy w Google) ma ogromne znaczenie dla użytkowników, którzy poszukują danej usługi/produktu. Naszym zadaniem jest regularnie aktualizowanie wizytówki Ośrodka poprzez dodawanie istotnych informacji, zdjęć, a także wartościowych wpisów kierujących do strony. Dzięki temu osoby zainteresowane bez problemu odnajdą numer telefonu, adres strony www, adres i skorzystają z bezpośredniej nawigacji do placówki.

Wizytówka Moja Firma
Grafika Kliknięcia w witrynę z profilu firmy

Social media

Zyskujące z każdą chwilą na popularności social media skłoniły naszego klienta do uruchomienia firmowego profilu na Facebooku. Powierzenie nam opieki nad profilem zaowocowało stale wzrastającą liczbą obserwujących. Systematycznie umieszczamy na profilu bieżące informacje, ciekawe grafiki i linki do branżowych artykułów na stronie. W razie nagłej potrzeby tworzymy także kampanie reklamowe na Facebooku.

Stały kontakt

Efektywny przebieg naszej współpracy jest możliwy dzięki regularnym konsultacjom z pracownikami firmy. W każdym miesiącu raportujemy wyniki naszych działań i przedstawiamy strategię działań na kolejne tygodnie. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości jesteśmy do dyspozycji.

Nasi klienci mogą liczyć na nas także w innych kwestiach obejmujących nasze kompetencje. M.in.:

 • Robiliśmy zdjęcia Ośrodka, które później zamieszczaliśmy w witrynie.
 • Stworzyliśmy projekt baneru widniejącego przed Ośrodkiem.
 • Stworzyliśmy projekt graficzny na koszulki dla pracowników.
 • Służyliśmy radą we wszystkich kwestiach marketingowych.
Realne efekty usługi pozycjonowania

Realne efekty usługi pozycjonowania

W momencie, w którym podjęliśmy współpracę z Ośrodkiem, liczył on 12 miejsc. Tylu klientów miesięcznie mógł przyjąć nasz klient. Po roku prowadzenia intensywnego SEO strony, właściciel zdecydował się na przeniesienie firmy w nowe miejsce umożliwiające przyjęcie nawet 30 osób. Miejsca szybko zostały zapełnione.

Klient mógł liczyć na szybką interwencję odnośnie zmiany wszystkich danych na temat firmy w sieci, przede wszystkim adresu, a także opublikowanie na stronie i w social media treści informujących o przeprowadzce.

Grafika realne efekty pozycjonowania
Roczne podsumowanie

Roczne podsumowanie

1 listopada 2021

Liczba słów kluczowych w TOP 10: 152

Na początku 2022 roku zorganizowaliśmy spotkanie podsumowujące z właścicielami Ośrodka. Bez wahania podjęli decyzję o kontynuacji współpracy z naszą Agencją SEO. Wspólnie ustaliliśmy strategię i cele na kolejne miesiące. Głównym zadaniem było uzyskanie jeszcze lepszych pozycji najważniejszych fraz kluczowych oraz poszerzanie widoczności w sieci na nowe hasła. Zajęliśmy się także modernizacją strony, wprowadzając ulepszenia funkcjonalności i designu.

1 października 2022

Liczba słów kluczowych w TOP 10: 386

Po kolejnym roku podwoiliśmy ilość fraz kluczowych. Informacje od klienta dotyczące ilości miejsc zajętych w Ośrodku nie pozostawia złudzeń - pozycjonowanie działa. Marketing internetowy ma ogromny potencjał, a jego wykorzystanie gwarantuje efekty!

Opinia klienta
"Dzięki reklamie w Internecie pozycja naszej strony znacznie się poprawiła, strona wygląda dużo lepiej. Zadziało się to, czego oczekiwaliśmy od firmy SEMLife. - docieramy do większej ilości klientów, zainteresowanie ośrodkiem jest ogromne, co przekłada się na ilość osób decydujących się na pobyt. Z panem Jarkiem utrzymujemy stały kontakt. Nie ma żadnego problemu z uzyskaniem odpowiedzi na jakiekolwiek pytania związane ze stroną i reklamą. Dziękujemy za współpracę i wyrażamy chęci na przedłużenie umowy na kolejne lata."

Dariusz Siudak, właściciel Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień NASZ DOM

W ramach usługi marketingu internetowego dla klienta zajmujemy się:

 • optymalizacją strony www i wszelkimi aktualizacjami,
 • pozycjonowaniem strony w wynikach organicznych,
 • kampanią Google Ads,
 • prowadzeniem social media - Facebook,
 • wizytówką Moja Firma,
 • dbaniem o pozytywny wizerunek firmy
 • raportowaniem podjętych i przyszłych działań,
 • pomocą w każdym aspekcie obejmującym nasze kompetencje.

Dzięki zaufaniu naszego klienta możemy rozwijać wszystkie kanały pozyskiwania klientów i dbać o pozytywny wizerunek firmy w sieci. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę, którą mamy nadzieję, będziemy kontynuować przez kolejne lata.

Opinia klienta