Pozycjonowanie Sky-Shop
Jak pozycjonować sklep internetowy z platformy Sky-Shop?
Po co w ogóle robić zdjęcia produktów? Czy nie lepiej skorzystać z darmowych zdjęć dostępnych na wielu stronach internetowych jak Pexels, czy Unsplash? A może po prostu wstawić ze strony producentów danego produktu? Odpowiadamy!
Zdjęcia na stronie internetowej oprócz funkcji przedstawiającej produkt lub usługę, mają za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę użytkowników. W dzisiejszych czasach nie trzeba być profesjonalnym fotografem, by zapewnić najwyższy poziom realizacji zdjęć produktowych.
Jeżeli towar w sklepie internetowym nie jest dużych gabarytów jak wózek widłowy z pomocą podstawowych narzędzi fotograficznych, spokojnie sobie z nimi poradzisz.
Fotografia produktowa inaczej Packshot należy do najprężniej rozwijających się gałęzi sztuki fotograficznej. Zdjęć produktowych potrzebuje każdy biznes, dlatego tak ważną rolę odgrywa stworzenie efektownych wizualizacji. Kupujący w internecie, użytkownik nie ma możliwości dotknięcia produktu.
Zaprezentowanie asortymentu ze wszystkich stron, przy pokazaniu najmniejszych detali, odgrywa kluczową rolę dla potencjalnego nabywcy.
Unikalne fotografie mają ogromny wpływ w pozycjonowaniu strony internetowej. Przykład?
Google Bot wędrujący po danej witrynie doskonale radzi sobie z wyłapywaniem duplikatów. Nie tylko tekstu, ale także zawartości grafik. Oryginalne fotografie mają potencjał do tego, by zająć wysoką pozycję w wynikach organicznych Google Grafika.
Użytkownik już nie musi wchodzić w Google Grafika po wpisaniu danej frazy, ponieważ te najbardziej unikatowe i przydatne wyświetlą się na głównej stronie wyszukiwarki.
Źródeł samej fotografii może być kilka. Wszystko uzależnione od produktów, jakimi się handluje. Jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie wykonać zdjęć, możesz to zadanie zlecić profesjonalnemu fotografowi. Jeżeli pełnisz funkcję dystrybutora, często zdjęcia zapewniane są przez producenta. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że takie grafiki przekazywane są wszystkim pośrednikom.
Oryginalność witryny jest niezwykle ważna.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że stockowe zdjęcia rzadko zajmują czołową pozycję w wyszukiwaniach Google.
Internauci widzą różnice, pomiędzy grafikami stworzonymi samodzielnie a tymi pobranymi z darmowych stron. Profesjonalny Packshot to pierwszy krok do sukcesu w branży e-commerce. Wiele badań rynkowych potwierdza:
70% konsumentów opuszcza sklepy internetowe ze względu na brak adekwatnej informacji o produkcie.
Rzetelne fotografie pokazujące produkty z każdej strony stworzą indywidualny charakter sklepu. Skierowany do potencjalnych odbiorców zmniejszy koszty obsługi i reklamacji ze względu na dokładnie stworzoną grafikę. Nie można również zapomnieć o wyróżnieniu się na tle konkurencji.
Budowanie wizerunku marki poprzez zachwycające fotografie produktowe pozwoli na stworzenie własnej, niepowtarzalnej specyfiki, która może zadecydować o różnicy pomiędzy jednorazowym zakupem a stałym klientem.
Jak pozycjonować sklep internetowy z platformy Sky-Shop?
Darmowy E-commerce = Wordpress + WooCommerce
Jak pozycjonować sklep typu SaaS na przykładzie Shoper?
W dzisiejszych czasach kultury obrazu nie znajdziemy sklepu internetowej, a nawet witryny, na której nie ma zdjęć, grafiki czy video. Fotografie przedstawiające Twoją markę, bloga czy sklep nie tylko przyciągają klientów, ale także zachęcają do czytania, obserwowania i częstszych odwiedzin.
Jak pisaliśmy wyżej, zdjęcia Twojego autorstwa są cenne dla Google. Jednak z wielu powodów darmowe zdjęcia z sieci wciąż ważną rolę odgrywają w Internecie.
Pomimo że takich materiałów jest coraz więcej i coraz łatwiej z nich korzystać należy robić to z pełną ostrożną i pod pewnych warunkami. Pamiętajmy, że nie wszystkie materiały można czerpać za darmo, legalnie.
W sieci możemy spotkać grafiki chronione prawami autorskimi. Jeżeli chcemy skorzystać z pracy publicznie, potrzebujemy licencji lub potwierdzenia, że prawa autorskie przeszły do domeny publicznej. Z wielu dzieł można korzystać w ramach prywatnego użytku lub cytując je. Warto poznać mechanizmy pobierania grafik w internecie, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.
Jednym z przykładów darmowych zdjęć jest pozyskanie ich za darmo jednak na zasadach licencji Creative Commons. Oznacza to, że udostępnienie danego materiału wymaga za każdym razem podania informacji o autorze. Bardziej zaostrzone warunki mogą dotyczyć również korzystania ze zdjęć tylko w celach niekomercyjnych lub jego brak możliwości modyfikacji.
Przykłady witryn internetowych:
Foter - https://foter.com/ - niemal 200 milionów zdjęć z możliwością pobrania na licencji Creative Commons. Dwa proste filtry wystarczą, aby znaleźć szukane przez nas grafiki.
Flickr - https://www.flickr.com/creativecommons - to olbrzym, który posiada ponad 300 milionowy zasób zdjęć na licencji Creative Commons. Flickr gwarantuje proste wyszukanie potrzebnej fotografii.
500 px - https://500px.com/ - profesjonalna, globalna platforma posiadające setki tysięcy rewelacyjnych fotografii.
Kolejnym przykładem grafik w mechanizmie Creative Commons Zero jest swobodny i darmowy sposób wykorzystania zdjęć, w których nie ma potrzeby podpisania autora danego materiału. Swobodny wybór fotografii, ale również video jest możliwy w serwisach:
Tego typu materiały tracą prawa autorskie majątkowe zwykle 70 lat od śmierci twórcy, lub też nigdy nie działały jak w przypadku zdjęć NASA innych agend federalnych, zwolnionych z ochrony prawnej przez rząd USA. Warto zaznaczyć, że pomimo korzystania bez ograniczeń należy poszanować prawa autora osobiste autora (te nigdy nie wygasają) i podpisać dany materiał.
Przykłady domen publicznych:
Niestety dość często zdarza się, że zdjęcia, na które trafisz, nie są tymi, jakich potrzebujesz. Ze względu na to, że darmowe strony nie są w stanie dostarczyć perfekcyjnych zdjęć, warto wybrać płatne obrazy stockowe. Oto kilka najlepszych propozycji:
Jak kupować domeny z historią i wykorzystać je do promocji?
Jak wykorzystać remarketing w sprzedaży?
Jakiej nazwy nie wybierać? Przeczytaj, a zarejestrujesz niepowtarzalną domenę!