Pozycjonowanie Opole

Dlaczego pozycjonowanie stron jest dla każdego?

Pozycjonowanie strony ma na celu znalezienie klienta na Twoje usługi i produkty w wyszukiwarkach internetowych. Google to medium, z którego codziennie korzysta 95% internautów na świecie! Potencjalnych klientów, do których wystarczy dotrzeć, rozwijając swoją stronę internetową! A my dokładnie wiemy, jak należy to robić.

Jako Agencja SEMLife. pozycjonowanie www to nasza główna usługa, którą zajmujemy się od 12 lat, promując w wyszukiwarce witryny klientów z wielu branż.

Jarosław Snoch
Jarosław Snoch
CEO SEMLife. Search Engine Marketing

Pozycjonowanie stron w Google

Na świecie istnieje wiele wyszukiwarek internetowych. Różnią się od siebie pod wieloma względami, a najważniejsze to statystyki. Z Google korzysta 91% internautów, przetwarzając codziennie 3,5 miliarda zapytań.

Tak ogromne liczby świadczą o potencjale tego giganta, a także o ogromnych możliwościach dla Twojej firmy. Skuteczne pozycjonowanie strony w Opolu pozwoli podbić rynek polski, ale również zagraniczne.

Jak pozycjonować strony internetowe?

Jak pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie opiera się głównie na 3 filarach:

 • optymalizacji i szybkości witryny
 • rozwijaniu wartościowych treści
 • linkowaniu internautów do Twojej witryny

Po wyższe punkty to baza wszelkich strategii pozycjonowania. Nie ważne czy prowadzisz mały butik, czy ogromną korporację, jeśli nie będziesz skuteczny, rozwijając się pod kątem tych 3 rzeczy, prędzej czy później znajdzie się konkurencja, która Cię wyprzedzi.

Liczba stron indeksowanych w Google stale rośnie, to miejsc na pierwszej stronie wyników organicznych jest tylko 10, a nikt nie zagląda na 2 czy 3 stronę wyszukiwania.

Pozycjonowanie sklepów Opole

Czas pandemii zmusił wielu właścicieli sklepu do zbudowania swoich pierwszych sklepów internetowych. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co ich czeka po uruchomieniu witryny w internecie.

99% sklepów zrealizowanych bez pomysłu na zaistnienie w internecie nie sprzedaje nic w pierwszych miesiącach działania. Dopiero wtedy pojawiają się zapytania o marketing internetowy.

Jako Agencja SEO pozycjonujemy sklepy internetowe zrealizowane na wielu platformach:

 • pozycjonujemy sklepy open source tj. PrestaS, WooCommerce, Magento
 • pozycjonujemy sklepy SaaS tj. Shoper, Shopify, RedCart, Shopgold, IdoSell
 • pozycjonujemy sklepy dedykowane — stworzone z myślą o potrzebach indywidualnych klientów
Przeprowadź darmowy audyt

Audyt pozwoli na skontrolowanie strony pod kątem użyteczności w wyszukiwarce. Znajdziesz błędy, które należy niezwłocznie poprawić, a także podpowiedź co poprawi Twoja pozycję.

Jak pozycjonuje się sklepy internetowe?

Sklepy internetowe to miejsce do prawdziwego popisu wiedzy i strategii każdej agencji SEO. Korzystając z naszych dedykowanych rozwiązań oraz sprawdzonych znanych metod, wiemy, że:

 • skuteczne pozycjonowanie sklepów to bardzo duża liczba fraz kluczowych z długiego ogona
 • indywidualne, bardzo wiarygodne i rzetelne opisy produktów i kategorii
 • szybkość i użyteczność sklepów internetowych
 • unikanie duplikatów treści i tworzenie licznych kategorii

Skuteczność pozycjonowania

Reklama sklepu internetowego może odbywać się wieloma kanałami. W zależności od branży ich skuteczność może być rentowna lub nie. Pewne natomiast jest to, że z wyszukiwarki i wyników organicznych korzysta 80% osób, a to przemawia za wysoką skutecznością pozycjonowania.

Wpisując frazę kluczową długiego ogona np. czerwone buty do biegania, tworzymy niszowe zapytanie, którego autor jest zdecydowany do zakupienia konkretnego produktu. Musimy tak przygotować naszą stronę, aby potencjalny klient został przekonany do kupienia produktu właśnie u nas. Tak się dzieje dzięki:

 • wysokiej pozycji w Google,
 • wiarygodnemu opisowi produktu,
 • szybkości działania sklepu
 • oraz wiarygodności marki.
Skuteczność pozycjonowania

Pozycjonowanie lokalne Opole

Intencja użytkownika to jest bardzo ważna rzecz podczas doboru fraz kluczowych do pozycjonowania. Właściciele stron i sklepów internetowych często zapominają o tym, ale dobre Agencje SEO powinny zwrócić uwagę na to czy dana fraza będzie sprzedawać usługi.

Pozycjonowanie lokalne opiera się na intencji znalezienia danej firmy w obrębie miasta, albo nawet danej ulicy. Jeśli szukamy dentysty, restauracji czy kwiaciarni chcemy znaleźć wyniki powiązane z naszą lokalizacją, a nie z osobnych miast, bo z takich usług przecież nie skorzystamy.

Pozycjonując strony lokalnie, dbamy o to, aby Twoja firma była widoczna jak najszerzej. Lokalizacja wpływa na zmniejszenie ilości ofert konkurencji, ponieważ nie rywalizujemy z całą Polską, ale jedynie z wąskim obszarem np. miasta lub województwa.

Cena pozycjonowania lokalnego również spada w porównaniu do fraz ogólnych, a trafność klientów z wyszukiwarki rośnie.

Dlaczego wybrać SEMLife jako agencję SEO?

 1. Pierwsza umowa tylko na 3 miesiące - Sprawdź nas!
 2. Rozliczanie na podstawie comiesięcznego abonamentu
 3. Jasna i klarowna umowa chroniąca obie strony
 4. Współpraca, a nie zlecenie — Twój sukces w wyszukiwarce, jest również naszym sukcesem.
Zapraszamy do kontaktu