Pozycjonowanie Opole

Dlaczego pozycjonowanie stron jest dla każdego?

Pozycjonowanie strony ma na celu znalezienie klienta na Twoje usługi i produkty w wyszukiwarkach internetowych. Google to medium, z którego codziennie korzysta 95% internautów na świecie! Potencjalnych klientów, do których wystarczy dotrzeć, rozwijając swoją stronę internetową! A my dokładnie wiemy, jak należy to robić.

Jako Agencja SEMLife. pozycjonowanie www to nasza główna usługa, którą zajmujemy się od 12 lat, promując w wyszukiwarce witryny klientów z wielu branż.

E-mail:
Telefon:
Adres Twojej strony www:

Pozycjonowanie stron w Google Opole

Na świecie istnieje wiele wyszukiwarek internetowych. Różnią się od siebie pod wieloma względami, a najważniejsze to statystyki.

Z Google korzysta 91% internautów, przetwarzając codziennie 3,5 miliarda zapytań.

Tak ogromne liczby świadczą o potencjale tego giganta, a także o ogromnych możliwościach dla Twojej firmy. Skuteczne pozycjonowanie strony w Opolu pozwoli podbić rynek polski, ale również zagraniczne.

Jak pozycjonować strony internetowe?

Jak pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie opiera się głównie na 3 filarach:

 • optymalizacji i szybkości witryny
 • rozwijaniu wartościowych treści
 • linkowaniu internautów do Twojej witryny

Po wyższe punkty to baza wszelkich strategii pozycjonowania. Nie ważne czy prowadzisz mały butik, czy ogromną korporację, jeśli nie będziesz skuteczny, rozwijając się pod kątem tych 3 rzeczy, prędzej czy później znajdzie się konkurencja, która Cię wyprzedzi.

Liczba stron indeksowanych w Google stale rośnie, to miejsc na pierwszej stronie wyników organicznych jest tylko 10, a nikt nie zagląda na 2 czy 3 stronę wyszukiwania.

Co daje pozycjonowanie strony?

 • Wzrost widoczności strony www w wynikach Google,
 • Zwiększenie ruchu na stronie internetowej czy sklepie,
 • Zwiększenie sprzedaży - zdobywanie leadów, wzrostu konwersji,
 • Możliwość dotarcia do klientów zainteresowanych konkretną ofertą,
 • Zdobycie przewagi konkurencyjnej,
 • Długofalowe efekty,

Jak pozycjonowanie rozwija firmę?

 • Budowanie wizerunku eksperta,
 • Budowanie i zwiększanie widoczności oraz świadomości marki,
 • Rozwój biznesów lokalnych lub/i międzynarodowych,
 • Możliwość poznania preferencji i potrzeb klientów,
 • Relatywnie tani sposób reklamy w Internecie, większy zwrot z inwestycji ROI,
 • Pozyskanie wartościowych linków zwrotnych, z których korzystają ludzie
 • Pozycjonowanie to mierzalność wyników.

Pozycjonowanie sklepów Opole

Czas pandemii zmusił wielu właścicieli sklepu do zbudowania swoich pierwszych sklepów internetowych. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co ich czeka po uruchomieniu witryny w internecie.

99% sklepów zrealizowanych bez pomysłu na zaistnienie w internecie nie sprzedaje nic w pierwszych miesiącach działania. Dopiero wtedy pojawiają się zapytania o marketing internetowy.

Jako Agencja SEO pozycjonujemy sklepy internetowe zrealizowane na wielu platformach:

 • pozycjonujemy sklepy open source tj. PrestaShop, WooCommerce, Magento
 • pozycjonujemy sklepy SaaS tj. Shoper, Sky-Shop, Shopify, RedCart, Shopgold, IdoSell
 • pozycjonujemy sklepy dedykowane — stworzone z myślą o potrzebach indywidualnych klientów
Przeprowadź darmowy audyt

Audyt pozwoli na skontrolowanie strony pod kątem użyteczności w wyszukiwarce. Znajdziesz błędy, które należy niezwłocznie poprawić, a także podpowiedź co poprawi Twoja pozycję.

Jak pozycjonuje się sklepy internetowe?

Sklepy internetowe to miejsce do prawdziwego popisu wiedzy i strategii każdej agencji SEO. Korzystając z naszych dedykowanych rozwiązań oraz sprawdzonych znanych metod, wiemy, że:

 • skuteczne pozycjonowanie sklepów to bardzo duża liczba fraz kluczowych z długiego ogona
 • indywidualne, bardzo wiarygodne i rzetelne opisy produktów i kategorii
 • szybkość i użyteczność sklepów internetowych
 • unikanie duplikatów treści i tworzenie licznych kategorii

Skuteczność pozycjonowania

Reklama sklepu internetowego może odbywać się wieloma kanałami. W zależności od branży ich skuteczność może być rentowna lub nie. Pewne natomiast jest to, że z wyszukiwarki i wyników organicznych korzysta 80% osób, a to przemawia za wysoką skutecznością pozycjonowania.

Wpisując frazę kluczową długiego ogona np. czerwone buty do biegania, tworzymy niszowe zapytanie, którego autor jest zdecydowany do zakupienia konkretnego produktu. Musimy tak przygotować naszą stronę, aby potencjalny klient został przekonany do kupienia produktu właśnie u nas. Tak się dzieje dzięki:

 • wysokiej pozycji w Google,
 • wiarygodnemu opisowi produktu,
 • szybkości działania sklepu
 • oraz wiarygodności marki.
Skuteczność pozycjonowania

Pozycjonowanie lokalne Opole

Intencja użytkownika to jest bardzo ważna rzecz podczas doboru fraz kluczowych do pozycjonowania. Właściciele stron i sklepów internetowych często zapominają o tym, ale dobre Agencje SEO powinny zwrócić uwagę na to czy dana fraza będzie sprzedawać usługi.

Pozycjonowanie lokalne opiera się na intencji znalezienia danej firmy w obrębie miasta, albo nawet danej ulicy. Jeśli szukamy dentysty, restauracji czy kwiaciarni chcemy znaleźć wyniki powiązane z naszą lokalizacją, a nie z osobnych miast, bo z takich usług przecież nie skorzystamy.

Pozycjonując strony lokalnie, dbamy o to, aby Twoja firma była widoczna jak najszerzej. Lokalizacja wpływa na zmniejszenie ilości ofert konkurencji, ponieważ nie rywalizujemy z całą Polską, ale jedynie z wąskim obszarem np. miasta lub województwa.

Cena pozycjonowania lokalnego również spada w porównaniu do fraz ogólnych, a trafność klientów z wyszukiwarki rośnie.

Oferta pozycjonowania lokalnego

Wizytówka Google dla lokalnych firm

Pozycjonowanie lokalne to nie tylko uzyskanie jak największych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Ważną rolę odgrywa wizytówka Google Moja Firma, która w zależności od wpisanego hasła wyświetla się w różnych miejscach w SERP-ie.

Jest to całkowicie darmowe, a jakże przydatne narzędzie w promowaniu swojej firmy.

Jeżeli użytkownik Internetu wpisze w pole wyszukiwania Twój brand, wizytówka Twojej firmy wyświetli się po prawej stronie wyników. Znajdują się tam wszystkie najważniejsze informacje, m.in.:

 • dane kontaktowe i adres
 • link do Twojej strony internetowej
 • link do mapy Google z trasą dojazdu do Twojej firmy
 • zdjęcia, krótkie filmy, prezentacje 360
 • pytania klientów i Twoje odpowiedzi
 • opinie z Google i innych miejsc w sieci
 • lista produktów
 • Twoje wpisy (aktualności, nowości, wydarzenia)
Wizytówka Google dla lokalnych firm2

Dzięki wizytówce Google potencjalnym klientom łatwiej jest dotrzeć do Twojej firmy, skontaktować się lub zamówić produkty lub usługi. Pozycjonowana Wizytówka Google to doskonałe rozszerzenie dla strony internetowej i sklepu.

Konkurencja w Twojej lokalizacji

Kolejną z zalet posiadania i optymalizacji wizytówki Moja Firma jest wyświetlanie się na pierwszej stronie wyszukiwania pod bardziej ogólnymi zapytaniami. Przykładowo, jeżeli użytkownik Google poszukuje pozycjonowania sklepów w Opolu, pod jego zapytaniem w specjalnej sekcji wyświetli się lista 3 firm odpowiadających temu zagadnieniu. Listę tę można rozwinąć, jednak zawsze największą uwagę przykują firmy, które pokażą się jako pierwsze.

Widoczność w takim miejscu to przewaga nad konkurencyjnymi firmami.

Dzięki temu narzędziu masz wgląd w statystyki, z których możesz wywnioskować, w jaki sposób odnajdują Cię użytkownicy oraz to, co sądzą o Twoich usługach/produktach.

Firmy, które posiadają wizytówkę Google, są uważane za godne zaufania przez potencjalnych klientów.

Dlaczego wybrać SEMLife jako agencję SEO?

 1. Pierwsza umowa tylko na 3 miesiące - Sprawdź nas!
 2. Rozliczanie na podstawie comiesięcznego abonamentu
 3. Jasna i klarowna umowa chroniąca obie strony
 4. Współpraca, a nie zlecenie — Twój sukces w wyszukiwarce, jest również naszym sukcesem.

Audyt strony internetowej z Opola

Chcesz rozpocząć działania marketingowe w Internecie? Skorzystaj z darmowego i niezobowiązującego audytu SEO wykonanego przez specjalistów SEMLife. dla Twojej strony internetowej.

Czym jest audyt strony internetowej? Dlaczego wszystkie działania pozycjonerskie zaczynamy właśnie od audytu?

Audyt SEO Opola

Audyt strony internetowej to inaczej przeanalizowanie jej struktury, kodu HTML, treści, przejrzystości i funkcjonalności pod kątem wyszukiwarek i wartościowości dla użytkownika. Nie można pominąć także szczegółowej analizy stron konkurencji.

Po skrupulatnie przeprowadzonym audycie jesteśmy w stanie określić, ile pracy jako agencja SEO musimy włożyć i jakie działania podjąć, aby Twoja firma znalazła się w TOP 10 wyników wyszukiwania Google. Oszacujemy także czas osiągnięcia pierwszych sukcesów i orientacyjny koszt usługi.

Podpowiadamy także naszym klientom, jakie kroki mogą podjąć samodzielnie w celu wypromowania swojej firmy w sieci. Dla Twoich pracowników oferujemy szkolenia z zakresu marketingu internetowego.

Jesteśmy w stałym kontakcie, do Twojej dyspozycji pozostaje specjalista SEO. A wszystko to w cenie miesięcznego abonamentu.

Audyt SEO Opola

Optymalizacja strony pod kątem UX

Pozycjonowanie to nie wszystko. Nawet pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania nie zagwarantują tego, że użytkownicy będą kupować Twoje produkty czy usługi.

Bardzo ważnym aspektem marketingu internetowego są wrażenia Twoich odbiorców. Jest to tak zwany User Experience (UX). Polega on przede wszystkim na dostosowaniu i optymalizacji Twojej strony internetowej pod kątem odbiorców. Zupełnie inaczej będzie wyglądać witryna z branży motoryzacyjnej niż z kosmetycznej tak samo jak zawarte na nich treści.

Optymalizacja strony Opole

Jednak UX to nie tylko design strony i jej content. Równie ważne jest niezawodne działanie witryny, intuicyjna nawigacja i prosta ścieżka zakupowa.

Witryna, która działa szybko, jest przejrzysta i łatwo wyszukać wszystkie potrzebne informacje i podstrony, będzie chętnie odwiedzana i użytkowana przez internautów. Zwłaszcza w porównaniu do strony, która bardzo długo się ładuje, ciągle wyskakują irytujące okienka czy reklamy i ciężko się odnaleźć w jej architekturze.

Najprościej mówiąc, UX ma za zadanie określić czy Twoja strona jest użyteczna, czy użytkownik znajdzie w niej to, czego szuka. Ulepszenie UX ma ułatwić użytkownikowi strony czy potencjalnemu klientowi korzystanie z witryny. Przekona go również do wykonania konwersji (np. dodania produktu do koszyka, kliknięcia numeru telefonu, dodania swojego adresu e-mail do newslettera).

Skorzystaj z bogatego doświadczenia specjalistów od UX z SEMLife. Sprawimy, że Twoja strona lub sklep internetowy będzie idealnie dostosowany do potrzeb odbiorców.

Jako Agencja SEO zadbamy o:

 • wykorzystanie elementów interaktywnych, które przyciągną uwagę użytkowników
 • wartościowe, branżowe treści, które będą odpowiedzią na najważniejsze zapytania Twoich klientów
 • atrakcyjny design, który nie tylko zapadnie w pamięć internautów, ale także zmobilizuje ich do powrotu na Twoją stronę
 • niezawodną funkcjonalność - szybkie działanie strony oraz autorski CMS - system, dzięki któremu będziesz z
 • łatwością zarządzać swoją witryną
 • użyteczność - poprawność merytoryczną, dostępność usługi produktów
 • strategię marketingu internetowego Twojej firmy na kolejne lata
Zapraszamy do kontaktu