Pozycjonowanie branży beauty

SEO jest jak uroda - jeśli o nie dbasz - nigdy nie przemija!

Nie ma brzydkich stron, są tylko zaniedbane - można by pokusić się o parafrazę znanego aforyzmu, w którym to na miejscu stron występują kobiety, czyli… Twoje Klientki! Działając w branży beauty zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak niewiele trzeba, aby polepszyć czyjś wygląd. Z wizerunkiem Twojego salonu w Google jest podobnie. Kilka zabiegów optymalizacyjnych, systematyczne działania SEO, a Twoja strona w zaledwie kilka miesięcy całkowicie się „zregeneruje" i odzyska dawny blask!

Co zyskasz dzięki współpracy z Agencją SEO SEMLife.?

 • większe zainteresowanie nowych Klientek,
 • zwrot z inwestycji,
 • przewagę konkurencyjną.

E-mail:
Telefon:
Adres Twojej strony www:

SEO dla branży beauty - czy to się opłaca?

W dobie kultu pięknego wyglądu branża beauty nie może narzekać na brak zainteresowania.

Salony kosmetyczne, gabinety medycyny estetycznej, a także sklepy z perfumami od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nowe trendy w modzie, a także dobrze znane twarze show-biznesu, które dzięki medycynie estetycznej przeżywają swoją drugą młodość, inspirują do skorzystania z usług lokalnego salonu. Bo kto w wieku +60 nie chciałby wyglądać jak Madonna, czy olśniewać, jak Kim Kardahian (42 l.)?

Zdawać by się mogło, że wszelkie kliniki piękna, strefy beauty i inne „atelier młodego wyglądu" mają   kalendarze pełne klientów, ale… nic bardziej mylnego! W niektórych miastach ilość salonów przyprawia o zawrót głowy. Przy jednej ulicy mieści się nawet pięć podobnych gabinetów, które świadczą niemal takie same usługi- toksyna botulinowa, makijaż permanentny, czy stymulatory tkankowe.

Konkurencja jest zatem bardzo duża, a co gorsza najświeższe doniesienia z rynku również nie są satysfakcjonujące. W wyniku wzrostu cen zabiegów, co jest bezpośrednią konsekwencją inflacji, wiele klientek rezygnuje z regularnych wizyt w salonach. A to jeszcze zaostrza konkurencje, bo każdy chcę zdobyć klienta. Organizowanie promocji, zachęcanie do skorzystania z super okazji i ofert w stylu więcej za mniej są zatem na porządku dziennym. Pomysły jednak kiedyś się kończą, prawda?

formularz

Utrzymanie salonu piękności spędza Ci sen z powiek?

Nie pozwól, aby Twoja uroda na tym cierpiała!

Ot co, ale wygląd właścicielki gabinetu kosmetycznego jest przecież jego wizytówką ;-)

Pozycjonowanie branży beauty pomoże Ci osiągnąć zwrot z inwestycji - nawet w trudnych czasach i przy dużej konkurencji.

Na czym polega pozycjonowanie branży beauty?

Stawiamy na optymalizację strony internetowej pod określone frazy kluczowe, czyli pozycjonowanie w wyszukiwarkach. W praktyce oznacza to, że kiedy pozycjonujesz swoją stronę internetową, to zajmuje ona jedno z czołowych miejsc w Google po wpisaniu w pole wyszukiwania słów takich, jak np. gabinet kosmetyczny Kielce, czy medycyna estetyczna Kielce

Dodanie nazwy miasta do głównej frazy jest istotne ze względu na geolokalizacje.      

Mechanizm Google klasyfikuje wyniki wyszukiwania na podstawie lokalizacji danego Użytkownika. W rezultacie otrzymuje on wyniki dopasowane do swoich potrzeb - z najbliższego otoczenia. To sprawia, że np. kielczanki mieszkające przy ulicy Sienkiewicza w wynikach wyszukiwania w mapach Google ujrzą zestawienie najbliżej położonych salonów piękności (czyli tych w centrum).

       

Dobór odpowiednich słów kluczowych

Potencjalni klienci, szukając salonu kosmetycznego, zwykle używają ogólnych sformułowań (w.w. salon kosmetyczny [miasto]), bądź zawężają je do słów kluczowych związanych z ofertą salonu np. powiększanie ust Kielce, przedłużanie rzęs Kielce, czy wolumetria Kielce. Pozycjonując stronę internetową salonu kosmetycznego, nasza Agencja SEO optymalizuje treści właśnie na wskazane i podobne frazy kluczowe. Dzięki odpowiedniemu nasyceniu treści na stronie wskazanymi słowami witryna zacznie być lepiej widoczna w Google.

 

Dobór odpowiednich słów kluczowych

Recykling treści lub stworzenie nowego contentu i systematyczne dodawanie go na stronę doprowadzi do znacznego wzrostu wyświetleń, co z pewnością przełoży się także na konwersje, czyli rezerwacje wizyt w salonie przez nowe Klientki. 

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne (regionalne) to idealny model SEO dla branży beauty. Optymalizując stronę pod frazy związane z lokalizacją, można nie tylko zdobyć przewagę konkurencyjną w wyszukiwarce, ale także „przejąć” Klientki, które jeszcze niedawno uczęszczały do innych salonów. Wyższa pozycja w wyszukiwarce gwarantuje lepszą konwersję i równie duże zainteresowanie. Tak zwany TOP w Google sugeruje użytkownikom, że dany salon jest miejscem godnym uwagi i na pewno… wartym odwiedzenia. 

Pozycjonowanie wizytówki 

Pozycjonowanie lokalne strony internetowej gabinetu kosmetycznego świetnie dopełnia się z pozycjonowaniem wizytówki Google. Mapy Google tylko pozornie ułatwiają dojazd do salonu Klientce, która odwiedza go po raz pierwszy. Profil Firmy Google to również znakomity sposób na promocje swoich usług, a także zaprezentowanie salonu i teamu, a także efektów Waszej pracy (zdjęcia before/after).

Publikując w Google Moja Firma m.in. godziny otwarcia, zdjęcia pracowników, cennik, czy posty dotyczące ostatnich promocji można znacznie polepszyć wizerunek salonu w sieci

Trzeba także skupić się na opiniach, bo to one w większości przypadków decydują, o tym, czy dana Klientka lub Klient będzie chciał/a skorzystać z oferty salonu, czy też nie.

W ramach pozycjonowania wizytówki nasza Agencja SEO będzie rzetelnie przeglądała opinie, odpowiadała na komentarze i pytania, uzupełnia brakujące informacje, aktualizowała posty, a także dokonywała wszelkich niezbędnych zmian w wizytówce. Zadbamy, by Twój profil był dobrze widoczny w Google Maps. 

Agencja pozycjonowania stron
Z nami stać Cię na jeszcze więcej!

Pozycjonowanie Social Media 

Wychodząc naprzeciw potrzebom branży beauty, Agencja Interaktywna SEMLife. prowadzi również profile na mediach społecznościowych. Zajmiemy się kontem Twojego salonu na Facebooku i Instagramie, dbając o systematyczne publikacje. Będziemy odpowiadać na wiadomości Twoich Klientek, a także zarządzać komentarzami. Możemy również organizować konkursy, tworzyć wydarzenia, a nawet grupy!

Wszystko po to, by Twój salon z dnia na dzień stawał się coraz bardziej popularny. Jeśli obecnie sama koordynujesz konta na social mediach, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że potrzeba systematyczności, aby wykreować świadomość marki. Przy wsparciu Agencji SEO zyskasz więcej w  krótszym czasie!

Współpraca z SEMLife.

Współpraca z SEMLife. 

Jeszcze nigdy nie współpracowałaś z Agencją SEO? Nie ma się czego obawiać!

Jeśli wybierzesz SEMLife. możesz skorzystać z opcji krótkoterminowej umowy, która jest dosyć komfortowym rozwiązaniem, szczególnie dla przedsiębiorców, którzy nigdy wcześniej nie pozycjonowali swojej strony. U nas umowa trwa zaledwie trzy miesiące. Później możesz ją przedłużyć lub nie - to od Ciebie zależy, którą opcję wybierzesz. 
98% naszych Klientów z nami zostaje, co dowodzi o skuteczności naszego SEO

Jako doświadczona Agencja Interaktywna pracujemy na własnym oprogramowaniu, co zdecydowanie wpływa na jakość i transparentność prowadzonych przez nas działań. Tylko u nas otrzymasz dane do logowania do SEO.app - naszego autorskiego narzędzia SEO, dzięki któremu będziesz mogła kontrolować efekty naszej pracy, sprawdzać statystyki, a także pobierać raporty. To niezwykle korzystne rozwiązanie, szczególnie na początku, kiedy Twój salon będzie dopiero zyskiwał popularność. 

 

Korzyści z pozycjonowania branży beauty,

czyli dlaczego lepiej zrezygnować z promowania na Grouponie i Booksy…

 • Dotrzesz do Klientek lepiej niż Booksy, czy Groupon
 • Zaprezentujesz swoje usługi szerszemu gronu odbiorców
 • Zyskasz możliwość nawiązania kontaktu z zainteresowanymi Paniami
 • Zbudujesz trwałą świadomość swojej marki
 • Zaczniesz sprzedawać więcej voucherów na zabiegi
 • Znajdziesz grupę docelową, dla której warto prowadzić blog
 • Poznasz potrzeby swoich Klientek
 • Zdobędziesz liczne opinie i rekomendacje
 • Szybko i skutecznie przedstawisz nowości, promocje, wydarzenia

P.S. Oferujemy atrakcyjne stawki, które dostosujemy do Twojego celu marketingowego. Jesteśmy elastyczni, jeśli chodzi o cennik pozycjonowania - każdą usługę wyceniamy indywidualnie - bo każda branża… ma swój urok! Naszym zadaniem jest tylko odpowiednio go wyeksponować! Mamy więc ze sobą wiele wspólnego i na pewno się dogadamy ;-)

Zadzwoń do nas lub umów się na spotkanie, a Twój salon piękności też niebawem będzie prezentował się w sieci tak dobrze, jak Twoje Klientki! 

Zapraszamy do kontaktu

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. kujawsko-pomorskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubelskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubuskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. małopolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. opolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podkarpackie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podlaskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. warmińsko-mazurskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. zachodniopomorskie