SEO Dropshiping

A gdyby tak... otworzyć własny sklep internetowy i zrezygnować z pracy od 8 do 16? To jest rozwiązanie! Jeśli mowa o dropshippingu, oczywiście!

SEO droppshiping to opłacalny sposób na biznes. Zgodnie z tym modelem nie musisz magazynować towaru ani bezpośrednio angażować się w proces wysyłki, ponieważ korzystasz z outsourcingu logistyki. Twoim zadaniem jest tylko obsługa Klientów, przekazywanie zamówień do hurtowni i... liczenie zysku ze sprzedaży. Korzystnie, prawda?

Sklep internetowy dropshipping 

Brak konieczności zatrudniania osób odpowiedzialnych za logistykę, czy magazyn sprawia, że prowadzenie sklepu opartego na dropshippingu to praca dla każdego. Wystarczy nawiązać współpracę z hurtownią, która koordynuje systemem zamówień i dba o uzupełnianie braków towarowych. Ty natomiast, jako właściciel sklepu internetowego, zajmujesz się wyłącznie obsługą klientów i przekazywaniem zleceń do działu logistyki i ich terminowym opłacaniem.  

Sądząc po tym schemacie, prowadzenie sklepu internetowego oparte na dropshippingu nie jest trudne. Nie ulega jednak wątpliwości, że w skali tygodnia należy przyjmować naprawdę sporo zamówień, aby zyskać satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. I dlatego warto skorzystać z usługi SEO dropshipping
Tylko pozycjonowanie sklepu internetowego pozwoli Ci na uzyskanie wyższych przychodów.

Dzięki SEO strona Twojego sklepu internetowego dropshipping stanie się widoczna w organicznych wynikach wyszukiwania i będzie utrzymywała się na TOPie bez względu na sezonowość w Twojej branży. Tak trwałego efektu nie osiągniesz, korzystając wyłącznie z kampanii reklamowych w Google Ads. 

SEO dropshipping - co to jest?

SEO dropshipping da Ci również inne korzyści. Wsparcie Agencji SEO pozytywnie wpłynie również na działanie Twojego sklepu internetowego dropshipping. 

Specjaliści sprawią, że strona będzie działała szybko, intuicyjnie, a co więcej będzie też responsywna. Ostatni z wymienionych aspektów jest niezwykle istotny - obecnie niemal 90% Polaków aktywnie surfuje po Internecie, scrollując ekran swojego smartfona.

Dropshiping - czy się opłaca? Bez SEO - nie

Dropshiping - czy się opłaca? Bez SEO - nie

W przeciwieństwie do innych, stacjonarnych biznesów, dropshipping w pewnym stopniu opiera się na SEO. Z tego względu warto rozpocząć współpracę z Agencja SEO i to nawet jeszcze przed otwarciem swojego sklepu internetowego dropshipping. Dlaczego? Już tłumaczymy! 

Dropshipping - jak zacząć? 

Wiedza z zakresu pozycjonowania może pomoc Ci stworzyć lukratywny biznes. Jeśli masz pomysł na swój sklep internetowy dropshipping, warto skonfrontować tę wizję z rzeczywistością i sprawdzić, czy produkty, którymi zamierzasz handlować to frazy często wyszukiwane w sieci. Agencja SEO może odpowiedzieć na to pytanie, powołując się na statystyki ze sprawdzonych źródeł takich, jak: Senuto, Google Search Console, Google Analytics oraz innych podobnych narzędzi SEO.

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić, czy Twój pomysł na biznes ma szanse powodzenia możesz to zrobić za pomocą Google Trends. Dzięki temu darmowemu narzędziu przekonasz się, czy produkty, które masz zamiar sprzedawać, rzeczywiście są tak popularne, jak myślisz. Google Trends to jednak aplikacja, która pozwoli Ci jedynie zyskać perspektywę, ale nie do końca pomoże podjąć odpowiedni wybór.

Konsultacje SEO dropshipping

Przeciwnie konsultacje SEO! Dzięki rozmowie z doświadczonym pozycjonerem będziesz mógł przeanalizować również sytuację marketingową konkurencji i sprawdzić, czy podobne firmy, które sprzedają określony asortyment, rzeczywiście odnoszą tak duże sukcesy w sprzedaży, jak Ci się zdaję.
W ramach konsultacji SEO, SEMLife. może zrobić dla Ciebie dokładny research „na żywo” podczas, którego dowiesz się, czy lepiej otworzyć hurtownię zoologiczną dropshipping, czy hurtownię kosmetyków dropshipping, a może najlepiej handlować odzieżą w sieci? 

SEO Konsultacja pozwoli Ci uzyskać istotne informacje, bez których początki w biznesie mogą być dla Ciebie trudne. A nic nie pomaga tak, jak dar przewidywania! Wiedza uchroni Cię przed ryzykiem, które w przypadku sklepów internetowych dropshipping bywa dosyć spore. Prowadząc sklep internetowy dropshipping pozostajesz przecież zależny od wielu czynników - przede wszystkim współpracy z hurtownią.

Współpraca dropshipping

Współpraca w dropshippingu odgrywa ważną rolę. Liczy się nie tylko Twoja korelacja z Agencją SEO, która dba o realizacje strategii marketingowej, co przede wszystkim utrzymywanie dobrych stosunków biznesowych z hurtownią dropshipping. 

Twój biznes w pewnym stopniu od niej zależy. Jeśli okaże się, że nie realizuje ona zamówień na czas, wysyła wadliwy towar, lub udostępnia błędne dane o stanach magazynowych, to reputacja Twojego sklepu wiele na tym straci.  

To Ty będziesz musiał powstrzymać Klientów od wystawienia negatywnej oceny, proponować im kompromisowe rozwiązania, a także zwracać koszty zamówienia. 

Współpraca dropshipping
Hurtownie dropshipping - podejmij właściwy wybór

Hurtownie dropshipping - podejmij właściwy wybór

Przed założeniem sklepu należy więc zorientować się, która z hurtowni będzie dobrym partnerem biznesowym.

W tym celu warto dokładnie sprawdzić opinie na temat różnych hurtowni dropshipping, a także dokładnie przeczytać informacje zamieszczone na stronie firmy, z która zamierzamy współpracować. 

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu na porządny research, najlepiej złóż zamówienie w kilku hurtowniach, aby przekonać się, jak szybko realizują zlecenia oraz, a także, ile trwa proces wysyłki. Działając w ten sposób, dowiesz się, jak będą obsługiwani Twoi przyszli Klienci - a to sprawi, że upewnisz się, czy warto podejmować współpracę z daną firmą, czy też nie. 

Sky Shop dropshipping

Niektóre z platform e-commerce udostępniają gotowe integracje z hurtowniami dropshipping. Przykładem jest, chociażby Sky-Shop, który proponuje aż 270 propozycji kontrahentów. W ten sposób poszczególni operatorzy oprogramowań e-commerce próbują zachęcić początkujących właścicieli sklepów internetowych do wykupienia pakietu w ich platformie.

Moduł integracji, dzięki któremu można szybko i niemal automatycznie zatowarować swój sklep internetowy dropshipping to niezwykle dogodna opcja. Wraz z aktualizacją otrzymujesz również informacje o produkcie, pełne parametry, opisy i zdjęcia, a także dane o stanie magazynowym.

Brzmi kusząco… ale kosztuje. Sky-Shop, Shoper, RedCart, Selly to platformy oparte na modelu SaaS (software as a service), co oznacza, że aby z nich korzystać, należy opłacać miesięczny abonament, który po roku prowadzenia e-sklepu zwykle znacząco wzrasta.

Dropshipping - Shoper, PrestaShop, a może WooCommerce?

Oprócz wspomnianych gotowych, płatnych oprogramowań SaaS, sklep internetowy dropshipping można poprowadzić również bezpłatnie na PrestaShop, a także WooCommerce. 

Obsługa PrestaShop i sklepów na Wordpressie wymaga jednak pewnej wiedzy technicznej i operatywności komputerowej. I tutaj przydatna może być Agencja SEO. 

SEO dla sklepu internetowego dropshipping

Współpraca z Agencją SEO na początku prowadzenia sklepu internetowego dropshipping bywa konieczna - szczególnie jeśli planujemy odnieść sukces w sprzedaży. Tylko SEO droppishipping przysporzy nam Klientów i pomoże wyróżnić się na tle silniejszych konkurentów. Bez względu, czy prowadzimy sklep dropshippingowy na Shoper, PrestaShop, IdoSell, czy Magento. 

Przy współpracy z Agencją SEO obniżysz też koszty utrzymania sklepu, ponieważ pozycjonowanie jest zdecydowanie tańszym sposobem na promowanie sklepu internetowego dropshipping niż płatne kampanie w Google Ads, czy Facebook Ads. 

Co więcej, SEO dropshipping przynosi też długotrwałe i mierzalne efekty, które z czasem i systematyczną realizacją założeń strategii  SEO się utrzymują, a nie wygasają, jak reklama. 

Dropshipping w Polsce

SEO dropshipping jest również istotne ze względu na zyskanie przewagi konkurencyjnej. A to w e-commerce, bywa naprawdę trudne! Polski rynek e-sklepów dynamicznie się rozwija, dlatego należy poświęcić wiele uwagi SEO droppshiping, aby Twój sklep internetowy nie zginął na 10, czy 15 stronie wyników wyszukiwania, a z miesiąca na miesiąc notował coraz wyższe pozycje w SERP. 

Dropshipping - co sprzedawać? 

Kolejny sklep odzieżowy online? A może e-sklep z perfumami? Przy niskim kapitale startowym taki biznes droppshipingowy nie przyniesie oczekiwanych zysków. Dlaczego? Konkurencja w wyszukiwarce jest za „duża”, aby ją dogonić! 

Im więcej podobnych sklepów na rynku, tym gorzej dla Ciebie - z nową stroną internetową będzie Ci trudno zdobyć TOP3, ponieważ o wysoką pozycję w Google walczy wiele sklepów, które funkcjonują od  wielu lat... a Google, jak powszechnie wiadomo, premiuje starsze i dobrze rozwinięte domeny.

Bacząc na ten fakt , początkujący właściciele sklepów dropshippingowych, powinni poszukać swojej niszy. Zamiast sprzedawać np. odzież damską, stwórz sklep, który oferuje np. wyłącznie sukienki wieczorowe i koktajlowe, lub ubrania luksusowych marek, które są trudno dostępne w Polsce. Możesz też skupić się na modzie plus size lub prowadzić outlet, inspirując się re-commerce.

Dropshipping - czy warto?

„Dropshipping? Czy warto się w to bawić?” - wielu raczkujących przedsiębiorców zadaje to pytanie. Jako Agencja SEO z 14-letnim doświadczeniem w pozycjonowaniu sklepów internetowych, uważamy, że tak - dropshipping się opłaca - pod warunkiem że od początku będziesz współpracował nie tylko z polecaną hurtownią, ale także  Agencją SEO, która zadba o odpowiednią promocje Twojego biznesu w sieci. 
Przy takim wsparciu, będziesz mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na… Klientach! 

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem sklepu internetowego dropshipping - zapraszamy do skorzystania z konsultacji SEO. 

 

Pozycjonowanie sklepów
Sprawdź e-commerce

Pozycjonowanie Allegro

W minionym roku Allegro zanotowało przychód blisko 7 mld złotych! Ty też możesz na tym zyskać!

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. kujawsko-pomorskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubelskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. lubuskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. małopolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. opolskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podkarpackie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. podlaskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. warmińsko-mazurskie

Pozycjonowanie stron i sklepów woj. zachodniopomorskie