Pozycjonowanie restauracji

Masz apetyt na top w Google? SEO to Twój przepis na sukces!

„Bardzo dobre jedzenie, chociaż lokal mało znany", „Kameralne miejsce- można się najeść do syta"- zdarzyło Ci się przeczytać takie opinie na temat swojej restauracji w Internecie? Jeśli tak, pewnie znasz to uczucie niedosytu... kiedy wiesz, że możesz zrobić coś więcej, aby zapewnić sobie jeszcze lepszy rozgłos i zdobyć więcej 5 gwiazdkowych ocen. Pozycjonowanie restauracji przysporzy Ci nowych Klientów i sprawi, ze Ci dotychczasowi chętnie wrócą po dokładkę!

Pozycjonowanie restauracji to:

 • większy zysk
 • przewaga konkurencyjna
 • popularność na skale lokalną

E-mail:
Telefon:
Adres Twojej strony www:

Spis treści:

Spis treści

Nasza Agencja Interaktywna pomoże Ci:

 • Przeanalizować konkurencję i sytuację rynkową, a także zidentyfikować niszę i luki rynkowych, które możesz wykorzystać, aby zyskać więcej
 • Opracować strategię marketingową oraz plan marketingowy, a także wybrać odpowiednie kanały komunikacji z grupą docelową
 • Zaprojektować lub zoptymalizować stronę internetową Twojej restauracją
 • Zarządzać Twoimi kontami w mediach społecznościowych, budując społeczności i angażując nowych użytkowników
 • Zorganizować kampanie reklamowe online: Google Ads, a także reklamy na Facebooku i Instagramie
 • Stworzyć cykl artykułów blogowych, opracować materiały wideo, treści na e-mail marketing, newslettery, czy artykuły sponsorowane
 • Oferujemy również wsparcie techniczne w sytuacjach interwencyjnych, a także ciągłe aktualizacje i wprowadzanie nowości i usprawnień w zakresie strony SEMLife. to firma, która istnieje na rynku już od ponad 15 lat. Oprócz pozycjonowania stron www zajmujemy się również tworzeniem stron i sklepów internetowych, a także prowadzeniem kampanii PPC. Działamy online i współpracujemy z mnóstwem firm reprezentujących rozmaite branże.
 • Dla naszych Klientów mamy korzystne warunki umowy i konkurencyjne ceny abonamentu. Z nami wypozycjonujesz swoją restaurację już od 800 złotych miesięcznie, przy 3-miesięcznym kontrakcie, który możesz rozwiązać bez zobowiązań po upływie wspomnianego czasu. Opłacalne, prawda?

   

  Zależy nam na obustronnym zadowoleniu z umowy pozycjonowania restauracji. Z tego względu, pozwalamy Klientowi decydować co do dalszej współpracy. 98% naszych dotychczasowych Klientów przedłuża umowę o kolejne 12 miesięcy. To świadczy o skuteczności pozycjonowania przez SEMLife. Zresztą, sprawdzicie to sami, przeglądając nasze case study oraz opinie.

Opinie i oceny SEMLife Opinie i oceny SEMLife

Opinie o SEMLife.

 • Profesjonalna obsługa agencji SEO SEMLife! Słowa kluczowe w Top po zaledwie 6 miesiącach pozycjonowania strony. Fachowe doradztwo i bezproblemowy kontakt. Bardzo polecam!

  ~Łukasz G
 • Polecam firmę SEMLife. Obsługa rewelacyjna.

  Podejście do klienta bardzo rzeczowe i merytoryczne. Jestem bardzo zadowolona. Pan Jarek bardzo rzetelnie przygotował analizy dotyczące mojej działalności, a jego działania mogę na bieżąco weryfikować. Jestem w stałym kontakcie z SEMLife, odpowiadają bieżąco na moje pytania czy wątpliwości.

  ~Katarzyna B
 • Jarek to firma znająca się na swojej robocie w stopniu profesorskim. Bardzo dobry kontakt, polecam !

  ~Karol W
 • Jestem bardzo zadowolona, Kraków nie dał rady a Kielce jak najbardziej. Podwojenie wyników pozycjonowania w 6 miesięcy w porównaniu do agencji z Krakowa.

  ~Marta K
 • Pozycjonowanie to dla nich pestka. Polecam!

  ~Dagmara F
 • Szybka reakcja! Pierwsze efekty pozycjonowania przed skończeniem 3 mc umowy!

  ~Piotr
 • Polecam wszystkim audyt SEO.

  ~Marcin S
 • We made the translation of all English website of travel company and it was perfectly done. Highly recommended this company!

  ~Gokarna B
 • Dziękuję za wypozycjonowanie mojej strony! Jestem bardzo zadowolona z efektów, ilość klientów przerosła moje oczekiwania. Pan Jarek jak zawsze życzliwy i pomocny.

  ~Emma Lou
 • Polecam!!! Pełen profesjonalizm, bogate doświadczenie, lata współpracy za nami.

  ~Mirek Z
 • Polecam, profesjonalne podejście i szybkie efekty

  ~GR Sport

Czym jest pozycjonowanie w kontekście restauracji?

Pozycjonowanie strony internetowej restauracji to proces optymalizacji witryny, mający na celu poprawę jej widoczności w wynikach wyszukiwania, głównie w wyszukiwarce Google, bądź wyszukiwarce Bing.

Dzięki zwiększeniu wartości strony potencjalni klienci mają szansę szybciej odnaleźć restaurację, gdy szukają miejsc, w których mogą zjeść obiad, czy kolację w okolicy. W zależności od Twoich preferencji i ambicji sprawimy, że Twoja strona internetowa stanie się widoczna pod takimi frazami, jak np.: „restauracja Kielce”, „najlepsza włoska restauracja”, „pizzeria Katowice” itd.

Czym jest pozycjonowanie w kontekście restauracji?

Jak pozycjonujemy stronę restauracji?

Restauracja to biznes lokalny, stąd pozycjonując stronę internetową Twojego biznesu skupimy się przede wszystkim na local SEO, czyli m.in. pozycjonowaniu w mapach Google.

01. Profil Google Moja Firma

Na początku naszej współpracy SEMLife. zajmie się utworzeniem i weryfikacją konta Google Moja Firma. Jeśli Twoja restauracja posiada już wizytówkę Google, wówczas upewnimy się jedynie, czy zawiera ona wszystkie niezbędne informacje, takie jak nazwa, adres, godziny otwarcia, numer telefonu oraz link do strony internetowej.

02. Optymalizacja wizytówki Google

Następnie zajmiemy się dodawaniem atrakcyjnych zdjęć wnętrza Twojego lokalu, potraw, jakie przyrządza Twoja Firma oraz zewnętrznej części restauracji. Wszystko po to, by przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Ważnym elementem tego procesu jest również regularne aktualizowanie informacji na profilu, tak aby były zawsze świeże i… rozchodziły się szybko jak bułeczki, które podajesz do zestawów śniadaniowych!

03. Kreowanie pozytywnego wizerunku w sieci

W celu zwiększenia liczby opinii od klientów w lokalu opracujemy pełną strategię, której celem będzie zachęcenie gości do dzielenia się swoimi pozytywnymi wrażeniami po wizycie w Twojej restauracji. Nasze działania w tym zakresie mogą obejmować prośby o opinię, które zostaną umieszczone na stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w postach na profilu Twojej Firmy w Google. Ponadto nasza Agencja SEO SEMLife. będzie na bieżąco monitorować restauracyjny profil Google Moja Firma, aby szybko reagować na wszelkie opinie oraz komentarze klientów. Odpowiednie zarządzanie opiniami i nawiązywanie kontaktu z klientami pozwoli na budowanie pozytywnego wizerunku restauracji oraz zwiększenie zaufania potencjalnych gości.

Dodatkowo oferujemy również pełne wsparcie i współpracę w celu przygotowania treści, czy które lokalnie promują Twój lokal i wyróżniają go na tle innych punktów gastronomicznych w okolicy. Warto wspomnieć w tym miejscu, że dobrze zoptymalizowana wizytówka Google Moja Firma może skutkować zwiększeniem ruchu na stronie internetowej restauracji. Klienci, którzy zainteresują się restauracją na podstawie informacji z wizytówki, mogą chcieć dowiedzieć się więcej, odwiedzając jej stronę internetową. Po wizycie na stronie zapewne całkiem niebawem zawitają też w Twoim lokalu! 

Dlaczego optymalizacja strony i wizytówki Google

Dlaczego optymalizacja strony i wizytówki Google ma tak duże znaczenie w pozycjonowaniu restauracji, działającej na skalę lokalną?

Niby to puste talerze po Gościach są wizytówką restauracji, ale w sieci... liczy się content! Im bardziej kaloryczne frazy (tzw. trudniejsze np. „restauracja Kraków” - 27.1K wyświetleń miesięcznie, czy „najlepsza pizza Warszawa" - 2.4K wyświetleń miesięcznie) dobierzemy dla SEO Twojej restauracji, tym częściej odwiedzana będzie jej strona.

 

Nikt przecież nie czyta menu dla rozrywki! Zwykle ludzie sprawdzają je w pośpiechu, aby zamówić „coś na ząb” i uciszyć coraz głośniejsze burczenie w brzuchu. Dlatego w przypadku restauracji tak dużą rolę odgrywa odpowiednio zoptymalizowana wizytówka Google!

 

Pozycjonując stronę Twojej restauracji zadbamy o:

 • odpowiedni dobór słów kluczowych - zaczynając od tych mniej konkurencyjnych tzw. fraz long tail (np. „restauracje Łódź centrum” - 10 wyświetleń miesięcznie) , a następnie przechodząc do najtrudniejszych (np.„restauracje Łódź Piotrkowska - 720 wyświetleń miesięcznie),
 • optymalizację meta-danych,
 • dodanie informacji lokalnych na stronie,
 • stworzenie treści związanych z lokalnym rynkiem,
 • dostosowanie Twojej strony do urządzeń mobilnych

 

Google Ads, Microsoft Ads - czy i jeśli tak to kiedy inwestować w reklamę dla restauracji?

Poznajmy się „od kuchni“. Podobnie, jak w Twojej restauracji, tak i w naszej Agencji SEO, mamy Szefa i wielu innych pomocników - copywriterów, content plannerów, programistów i analityków SEO. Z uwagi na duży rozwój i wzrost znaczenia kampanii Google Ads w szeregach SEMLife. nie brakuje również specjalistów w tej dziedzinie. Jeśli więc zadecydujesz, że chcesz wykorzystać potencjał wyszukiwarki w inny sposób i znaleźć się również w sponsorowanych wynikach wyszukiwania Google, czy Bing - mamy dla Ciebie gotowy przepis na sukces! Zaplanujemy, wdrożymy i przeprowadzimy kampanię, która przyniesie Twojej restauracji jeszcze większy rozgłos.

Google Ads, Microsoft Ads

Kiedy warto zainwestować w Google Ads lub Microsoft Ads?

 • Sezonowe okazje: Jeśli Twoja restauracja oferuje specjalne menu sezonowe lub świąteczne, warto zainwestować w Google Ads, Microsoft Ads przed tymi okresami, aby przyciągnąć więcej klientów szukających nowych miejsc do odwiedzenia i… jedzenia.
 • Promocje i wydarzenia: Jeśli organizujesz wydarzenia specjalne, takie jak tematyczne noce czy degustacje, kampanie Google Ads/ Microsoft Ads mogą pomóc w promocji tych wydarzeń i zwiększyć zainteresowanie.
 • Poza sezonem: Jeśli Twoja restauracja przeżywa spadek ruchu w określonych miesiącach, kampanie Google Ads mogą być pomocne w przyciągnięciu klientów i zwiększeniu obrotów.
 • Nowa restauracja: Jeśli otwierasz nową restaurację, Google Ads/ Microsoft Ads może pomóc w promocji Twojego lokalu w lokalnej społeczności oraz zwiększyć rozpoznawalność marki.
 • Wprowadzenie nowego menu: Jeśli wprowadzasz nowe dania do swojego menu lub oferujesz nowe usługi (np. catering), reklama w Google Ads/ Microsoft Ads odpowiednio je wypromuje.

Pamiętaj! Kampania PPC to dobry sposób na urozmaicenie statystyk SEO. Płatne reklamy nie są jednak w stanie zastąpić pozycjonowania, ponieważ przynoszą krótkotrwałe efekty. Z tego względu, warto korzystać z nich w ramach umowy z Agencją SEMLife. raz na określony czas. Zadzwoń i ustal z nami szczegóły! Pomożemy Ci w zrealizowaniu Twoich celów biznesowych.

Bezpieczeństwo
Zadbamy o bezpieczeństwo Twojej strony
Optymalizacja
Usuniemy zbędny kod i przyśpieszymy stronę
Użyteczność
Zadbamy o wygodę użytkowników

 Social media - w czym to pomaga?

Social media - to na Facebooku szukamy kulinarnych inspiracji, modnych miejsc do odwiedzenia, czy przepisów do wypróbowania w domu. Zdjęcia aromatycznych dań, orzeźwiających napojów i słodkich deserów sprawiają, że niejednemu pocieknie przysłowiowa ślinka! Tak może wyglądać profil na Facebooku i Instagramie Twojej restauracji. Wystarczy, że wyślesz nam kilka zdjęć, a my przyprawimy je słowem, dodamy szczyptę emotikon, a Twój post po chwili zyska lajki i udostępnienia.

 Facebook i Instagram restauracji

Umiejętnie prowadzone profile na social mediach przyciągają potencjalnych głodomorów nawet bardziej niż gdybyś przed drzwiami swojej restauracji umieścił baner z napisem „Dwie porcje w cenie jednej”.

Stąd, warto zainwestować w prowadzenie kont na mediach społecznościowych i zapewnić sobie ciągłość publikacji, zwiększając przy tym ruch na stronie www i… widoczność w Google.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, co możesz zyskać dzięki SEO?

Zapraszamy na konsultacje! Możesz też od razu wysłać do nas prośbę o wycenę usługi pozycjonowania! W odpowiedzi otrzymasz darmowy audyt SEO wraz z kilkoma opcjami współpracy do wyboru! Bez obaw - dostosujemy budżet do Twoich możliwości finansowych, tak aby obie strony były usatysfakcjonowane z warunków kontraktu. Pamiętaj - umowa na start to tylko 3 miesiące!

 

Zapraszamy do kontaktu
Bezpieczeństwo
Zadbamy o bezpieczeństwo Twojej strony
Optymalizacja
Usuniemy zbędny kod i przyśpieszymy stronę
Użyteczność
Zadbamy o wygodę użytkowników