LanguageTool

Narzędzie do korekty tekstów, które działa w dowolnym miejscu w sieci

Język polski w rękach internautów przechodzi ogromną rewolucję. O ile akceptowalne stały się neologizmy to już błędy ortograficzne, gramatyczne czy interpunkcyjne, których w internecie nie brakuje — już nie.

Co zrobić, by uczynić naszą stronę www przyjazną dla bezbłędnego języka?

LanguageTool to odpowiedź na niewykrywalne przez mechanizmy ludzkie, ale także innych narzędzi edytorskich błędy. Pobierz dostępne na stronie narzędzie i sprawdź, jak wiele może Ci zaoferować.

Dlaczego poprawna pisownia na stronie jest tak ważna?

Kopiując content z innych stron internetowych czy popełniając pomyłki w pisowni, zrażamy użytkowników do naszej marki. Dlatego przed wstawieniem tekstu na stronę internetową, należy dokładnie sprawdzić i zweryfikować jego poprawność.

Warto mieć również na uwadzę fakt, że oryginalne teksty mają ogromny wpływ na pozycjonowanie strony internetowej. Każdy, kto chce pozyskać zaufanie użytkowników, a także botów Google'a w pierwszej kolejności powinien dokładnie sprawdzić zawartość publikowanych treści, tak by były jak najbardziej unikatowe.

Jeżeli chcesz zweryfikować poprawność tekstów na swojej stronie, możesz to zrobić ręcznie. Nie jest to jednak ani proste, ani przyjemne dlatego warto sprawdzać wpisy za pomocą profesjonalnych i przydatnych narzędzi, które błyskawicznie wyeliminują ewentualne błędy.

 

Jak działa Language Tool?

Największą zaletą Language Tool jest prosta obsługa. Pierwszym krokiem jest pobranie narzędzia. Aby korzystanie z narzędzia było możliwe, należy posiadać w systemie działające środowiska Java (Java Runtime Enviroment - JRE). Narzędzie niemal natychmiast zaznacza błędy wymagające poprawy kolorem pomarańczowym i czerwonym. Oprócz weryfikacji tekstów w języku polskim umożliwia weryfikacje wpisów angielskich, niemieckich, hiszpańskich i wielu innych. Korekta tekstów jeszcze nigdy nie była tak prosta! 

Z asystenta pisania można korzystać bezpośrednio z przeglądarki, zarówno za pośrednictwem jego głównej witryny jak i wbudowanych rozszerzeń. To bezpłatne narzędzie doskonale się sprawdzi zarówno dla użytku osobistego jak i zawodowego. Z korekty można korzystać w dowolnej witrynie, w której piszemy, a także aplikacji komputerowej w Javie. 

Poradnik SEM i PPC
Nasze artykuły na temat SEM

SEO marketing

Znacznie więcej niż pozycjonowanie strony w wyszukiwarce