Pozycjonowanie stron internetowych Radom

Agencja SEO Radom

Najskuteczniejszym sposobem na pokonanie konkurencji w Internecie jest skorzystanie z usług pozycjonowania strony internetowej. Kluczowe jest osiągnięcie wysokich pozycji witryny na frazy kluczowe, które wpisują Twoi klienci w popularne wyszukiwarki takie jak Google, Bing czy Yandex.

Jarosław Snoch
Jarosław Snoch
CEO SEMLife. Search Engine Marketing
84 %
Skuteczność
TOP 1-3
93%
Skuteczność
TOP 4-10
98 %
Przedłużanych
umów

Jak wybrać agencję SEO w Radomiu?

Skuteczność pozycjonowania

Dobra agencja SEO to taka, która ma wysoką skuteczność w osiąganiu dobrych pozycji w wyszukiwarce dla strony internetowej klienta. Na etapie podpisywania umowy, warto zapytać o referencje aktualnych klientów SEO, lub samodzielnie zbadać osiągane wyniki wpisując frazy kluczowe w Google.

Raportowanie i planowanie SEO

Wybierz agencję SEO, która nie boi się wyzwań, ale realnie ocenia szanse swojej pracy i Twojej strony w osiągnięciu pozycji. Oczekuj pozycjonowania strony, które będzie raportowane i planowane, a każde działania jasno przedstawione przed zastosowaniem. Pozycjonowanie stron www to nie czarna magia, a chowanie się za know-how firmy nie jest dobrym pomysłem na współpracę.

Współpraca

Agencja SEO nie zrobi wszystkiego sama, niezbędna jest współpraca z klientem. Jeśli pozycjonerzy oczekują przeprojektowania strony internetowej, które poprawią użyteczność witryny, szybkość bądź umożliwią jej dalszy rozwój - koniecznie trzeba zadbać o to jak najszybciej.

Ile kosztuje pozycjonowanie w Radomiu?

Koszty pozycjonowania stron i sklepów internetowych w Radomiu zależą od wielu czynników tj. czasu pracowników agencji seo, trudności fraz kluczowych, konkurencji na rynku lokalnym i ogólnym.

Koszty pozycjonowania rosną jeśli strona internetowa klienta jest niezoptymalizowana pod wieloma czynnikami np.:

 • zaniedbania technologicznie
 • brak możliwości rozwoju (np. brak CMS)
 • mała ilość podstron lub podstrony, które nie są poprawnie opisane
 • brak możliwości wprowadzania linków kanonicznych, mapy strony, danych strukturalnych

Nasza kompleksowa Agencja SEMLife zatrudnia programistów do nanoszenia poprawek w kodzie strony, copywriterów do tworzenia nowych treści i dopiero na końcu prac nad stroną angażujemy pozycjonera stron internetowych, aby rozpoczął swoją pracę.

Strona internetowa klienta przed podjęciem działań off-site (poza domeną) musi być jak najbardziej zbliżona do ideału w danej tematyce, aby odnieść sukces w wyszukiwarce.

Budżet SEO

Budżet na marketing internetowy jest również kluczowy. Jeśli masz do dyspozycji ok. 1000 zł, wtedy praca Agencji SEM może być zaplanowana i skuteczna na frazach lokalnych i frazach ogólnych średniej trudności.

Jeśli firma ma aspiracje zostać liderem sprzedaży internetowej, wtedy budżet na SEM (pozycjonowanie + kampanie reklamowe) muszą być na tyle wysokie, aby wyprzedzać w działaniach SEM konkurencję i budować swój brand w oczach klientów. Często są to kwoty kilku średnich krajowych wprowadzone tylko jako budżety kampanii Google Ads.

Budżet SEO
Agencja SEM i SEO
SEMLife.
Pozycjonowanie lokalne Radom

Pozycjonowanie lokalne dla usług w Radomiu

Pozycjonowanie lokalne to często klucz do sukcesu, o którym niedoświadczeni klienci zapominają lub to pojęcie jest im nieznane. Każda firma chce być liderem w wyszukiwarkach na frazy ogólne bo tam jest największa ilość wyświetleń, kliknięć i sprzedaży. Jednak pozycjonowanie lokalne to kierowanie usług firmy do konkretnych odbiorców, których cechuje dana lokalizacja.

Co to jest pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne to pojęcie dość proste, skupia się na aspekcie działalności lokalnej, zapotrzebowaniu klientów w określonym obszarze sprzedaży produktów i usług.

 

Przykład: Pozycjonowanie lokalne w Radomiu

Pan Stefan to tapicer mebli z Radomia, prowadzi swoją firmę od 20 lat razem ze swoim synem, pod nazwą Tapifan. Ma nieduży warsztat, a klienci często przychodzą do niego ze względu na liczne polecenia.

Firma Pana Stefana powinna być pozycjonowana lokalnie, a nie globalnie ze względu na:

 • niewielką ilość zleceń jaką jest w stanie obsłużyć w skali miesiąca
 • zapotrzebowanie klientów na tym rynku jest znikome, a konkurencji praktycznie brak
 • zaledwie kilka zleceń jest potrzebnych, aby uzyskiwać satysfakcjonujące przychody

Wady pozycjonowania globalnego, z powodu których tracimy klientów:

 • transport mebli jest drogi, koszt wysłania i odebrania mebli poprzez kuriera często byłby droższy niż cała usługa
 • zbyt duża ilość zleceń wydłużyłaby terminy i wpływała negatywnie na wizerunek firmy
 • koszt pozycjonowania jest bardzo drogi, a czas oczekiwania na wejście do TOP10 wyszukiwarki raczej liczony w latach

Firma Pana Stefana ze względu na lokalizację i polecenia powinna być pozycjonowania na frazy związane z nazwą firmy, usługami i nazwą miasta. Dlatego, aby uniknąć błędnych kontaktów z klientami (którzy i tak nie skorzystają z usług) oraz dużych kosztów rywalizacji z konkurencją z innych miast.

Przykład: Pozycjonowanie lokalne w Radomiu

Jak długo trzeba czekać na wyniki pozycjonowania

Oczekiwania na wyniki pozycjonowania stron internetowych zwykle omawiane są zaraz przed podpisaniem umowy SEO w Radomiu. Pierwsze efekty widać już po zoptymalizowaniu strony www, jednak największe skoki pozycji będa pojawiały się w przedziale czasowym od 3-6 miesięcy.

Kluczową rolę odgrywa trudność danej frazy na co składa się ilość stron konkurencji, czas pracy pozycjonerów, ilość linków zewnętrznych czy wiek domeny.

Domena internetowa a pozycjonowanie

Znaczenie domeny w pozycjonowaniu jest znikome. Można mieć domenę składającą się z kilku wyrazów w tym z polskimi znakami i będzie tak samo pozyskiwać ruch jak domena trzyliterowa, przy założeniu takiego samego modelu pozycjonowania.

Jednak pozyskiwanie ruchu spoza wyszukiwarki jest niezwykle istotne. Jeśli weźmiemy pod uwagę bezpośrednie wejścia, linkowanie użytkowników to domena, która będzie ciężka do zapamiętania, spowoduje liczne problemy i odrzucenia.

 • użytkownicy będą wpisywać adres z literówkami
 • użytkownicy będą źle linkować
 • łatwo stracić ruch na korzyść konkurencji, która wykupi błędnie linkowaną domenę
Poznaj ofertę pozycjonowania Radom