Pozycjonowanie Łódź

Wygraj z konkurencją w internecie dzięki SEO

Zwiększenie widoczności strony www w wyszukiwarce internetowej to główne zadanie działań marketingowych w internecie. Jeśli chcesz zdobywać klientów dla firmy poprzez stronę internetową, to musisz zadbać o to, aby docierali do niej użytkownicy Google, Facebooka czy Instagrama.

Kluczowe jest zdobywanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google dla biznesów internetowych, ponieważ to właśnie wejścia z fraz kluczowych najczęściej sprzedają!

Jarosław Snoch
Jarosław Snoch
CEO SEMLife. Search Engine Marketing

Pozycjonowanie stron Łódź

Strony internetowe muszą być odpowiednio prowadzone, aby mogły zaistnieć w wyszukiwarce Google.

Brak ciekawych i unikalnych treści, źle dobrana szata graficzna czy odrzucająca funkcjonalność są negatywnie rozpatrywane przez użytkowników, a więc i wyszukiwarka Google obniża ranking takich domen.

Pozycjonowanie stron internetowej w Łodzi i nie tylko, to ciągły rozwój strony www, pisanie artykułów, rozwijanie oferty czy produktów na potrzeby użytkownika. Strona www ma przede wszystkim zaspokajać potrzeby informacyjne użytkowników, jeśli ten aspekt będzie spełniony pozycje w SERP również zostaną podniesione.

Pozycjonowanie strony internetowej to:

 • Wzrost widoczności strony www w wynikach organicznych,
 • Zwiększenie ruchu w serwisie,
 • Budowanie wizerunku eksperta,
 • Rozwój biznesów lokalnych lub/i międzynarodowych,
 • Możliwość poznania preferencji i potrzeb klientów,
 • Długofalowe efekty,
 • Relatywnie tani sposób reklamy w Internecie, większy zwrot z inwestycji ROI,
Pozycjonowanie sklepów Łódź

Pozycjonowanie sklepów Łódź

Pozycjonowanie sklepów internetowych (SEO) to bardzo skuteczna forma promocji firmy. W zależności od branży działania marketingowe mają mniejszy lub większy poziom zwrotu, natomiast SEO sprawdza się zawsze tam, gdzie, użytkownicy mają czego szukać.

Pozycjonując sklepy z Łodzi, osiągamy wysokie wyniki, głównie poprzez content marketing. Budujemy zaangażowanie użytkownika poprzez ciekawe treści, wpisy informacyjne i edukacyjne, gdzie można zdobyć ciekawe informacje oraz wiedzę z danej branży.

Google uwielbia wartościowe treści. Opisujemy produkty i kategorie, wykorzystując statystyki zainteresowania użytkownika danym produktem.

Tworzymy opisy tak, aby widniały na wysokich pozycjach i pozyskiwały potencjalnego klienta na nasze usługi.

Pozycjonujemy e-commerce

Platformy sprzedażowe rosną bardzo szybko. Jako Agencja SEO nie zamykamy się tylko w obrębie jednej platformy a wręcz przeciwnie, z każdym miesiącem nabieramy doświadczenia i jesteśmy skuteczni bez względu na kod witryny.

Pozycjonujemy e-commerce

Pozycjonowanie Shoper Łódź

Sklepy Shoper to lider w branży e-commerce potwierdzony zarówno opiniami użytkowników jak również ilością instalacji w Polsce. Shoper jako platforma SaaS, ogranicza możliwości Agencji SEO do edycji treści i drobnych poprawek wizualnych. Jednak jest to system stale rozwijany marketingowo, więc nie ma problemu z szybkością sklepów czy błędami w skryptach.

Jako Agencja SEMLife. skutecznie pozycjonujemy sklepy Shoper i odnosimy na tym polu sukcesy w wielu branżach. W pozycjonowaniu tych sklepów stawiamy na content marketing, rozwijając wpisy blogowe, opisy kategorii i produktów. Budujemy zasięgi fraz kluczowych długiego ogona i to się sprawdza!

Pozycjononowanie PrestaShop Łódź

E-commerce bez PrestaShop nie istnieje. To niekwestionowany lider darmowego oprogramowania, na bazie którego działają miliony sklepów internetowych z całego świata. PrestaShop jest rozwijana od 2012 roku a bogate zaplecze wtyczek i rozszerzeń sprzyja popularyzacji tego oprogramowania. Większość płatności, systemów wysyłki czy nawet dostawców ma wtyczki zapewniające automatyzację sprzedaży.

PrestaShop to doskonała platforma zarówno dla małych jak i większych sklepów internetowych, które chcą zaznaczyć swoją obecność w internecie dzięki pozycjonowaniu i reklamom internetowym.

Pozycjonowanie PrestaShop ze względu na licencję open source opiera się na działaniach on-site takich jak content marketing jak również na technicznym doprowadzaniu sklepu do ideału. Pozycjonowanie sklepu internetowego opartego na PrestaShop zaczynamy zawsze od audytu strony, który pokaże wszystkie zalety i wady Twojej witryny.

Pozycjonowanie sklepy WooCommerce Łódź

Wordpress + rozszerzenie WooCommerce to jeden z prostszych systemów do prowadzenia sklepów internetowych. Dzięki popularności CMS Wordpress dodatek WooCommerce zyskuje na popularności. To oznacza jedno, coraz częściej takie sklepy są przez nas pozycjonowane.

Sklepy WooCommerce pozycjonuje się dosyć łatwo, ponieważ ten darmowy CMS umożliwia wprowadzanie zmian SEO dość szybko, a otwarte źródło pozwala na wiele innowacji poprawiających pozycję sklepu.

Skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych

 • PrestaShop - darmowe sklepy internetowe.
 • Magento - sklepy internetowe z dużą ilością produktów.
 • Platformy SaaS takie jak sklepy Shoper, Sky-Shop czy RedCart.
 • Dedykowane sklepy internetowe, język programowania nie ma dla nas znaczenia.

Naszą Agencję SEMLife. tworzą specjaliści w dziedzinie content marketingu, reklam internetowych, a także programiści, którzy nie boją się wyzwań. Na co dzień borykamy się z kodem, który nie posiada dokumentacji, systemami CMS, które nie wspierają wielu działań marketingowych i radzimy sobie z nimi bardzo dobrze!

Jeśli Twoja strona jest zrealizowana na innych platformach, nie wahaj się ani chwili, zadzwoń do nas! Kompleksowo obsługujemy witryny naszych klientów!

Pozycjonowanie long tail

Pozycjonowanie sklepów internetowych z Łodzi opieramy o rozwój treści pod kątem zapytań long tail w dosłownym tłumaczeniu długiego ogona fraz kluczowych. Co to oznacza?

Nie rywalizujemy z największymi sklepami w Twojej branży, szukamy niszy, gdzie możemy szybko rozpocząć sprzedaż i dążyć do osiągnięcia wysokiej jakości ruchu z wyszukiwarki.

Frazy long tail to frazy, które dotyczą bezpośrednio jednego produktu, lub bardzo specyficznej kategorii produktu. Przykład to produkty do określonej kwoty np. klucze pneumatyczne do 400zł lub białe słuchawki douszne do 300zł.

Dlaczego to działa? Ponieważ klient trafia na stronę, gdzie są dostępne produkty, które wyszukiwał chwilę wcześniej w wyszukiwarce!

Pozycjonowanie long tail

Pozycjonowanie lokalne Łódź

Pozycjonowanie lokalne poniekąd przypomina pozycjonowania long tail. Strategia SEO opiera się tutaj o frazy kluczowe z danej lokalizacji. Jeśli prowadzisz lokalny biznes w Łodzi, który świadczysz na miejscu, nie musisz proponować swoich usług osobom z innego miasta. Sprzedaż kwiatów do innego miasta raczej jest nieopłacalna z punktu widzenia klienta jak i konsumenta.

Natomiast jeśli szukasz kwiaciarni, chcesz, aby znajdowała się jak najbliżej Twojej lokalizacji. Pozycjonując stronę www w Łodzi, możesz ograniczyć się tylko do dzielnicy, miasta czy województwa. Pomijasz w ten sposób konkurencję, z którą nie opłaca Ci się rywalizować.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie w mapach Google Łódź

Wiesz, co jest bardzo ważne dla trafności wyników Google? Przede wszystkim informacje o Tobie takie jak położenie, wielkość ekranu czy wcześniejsza historia wyszukiwania.

Google dostosuje wyniki wyszukiwania do Twoich oczekiwań, ale musi Cię najpierw poznać, stąd też gromadzi takie informacje.

Kluczowe jest Twoje położenie, a dodatkowe rozszerzenia wyszukiwarki pozwolą zaprezentować Ci wyniki wyszukiwania profili firm z Google Maps. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla firm lokalnych, które są wypierane z organicznych wyników wyszukiwania przez duże firmy ogólnopolskie.

Pozycjonowanie wizytówki Google wymaga rzetelnego prowadzenia profilu firmy, częstych aktualizacji i pisania na określony temat, tak aby wzmocnić wizerunek firmy na tle konkurencji.

Pozycjonowanie wizytówki Google
Audyt SEO

Audyt SEO Łódź

SEO to rywalizacja strategiczna, której dobry plan pracy i jasno wytyczony kierunek pozwala na osiąganie zaplanowanych wyników. Agencje SEO jako wytyczne do działań opracowują audyty SEO, które określają braki witryny klienta oraz trudność w wypozycjonowaniu fraz kluczowych.

Analiza konkurencji to sprawdzenie rywali w wyszukiwarce pod kątem pozycjonowania. Sprawdzamy w ten sposób, co robią strony z danej branży, aby być wysoko w wynikach.

Następnie planujemy, co musimy zrobić i w jakim czasie, aby rywalizacja zakończyła się jak najlepszym rezultatem.

Agencja SEO Łódź

Nasza Agencja SEO to 12 lat doświadczenia w pozycjonowaniu stron. Proces ten jest dla nas czymś więcej niż pracą. Uwielbiamy rywalizację w wyszukiwarce, której wyniki zmieniają się każdego dnia.

Pracujemy na autorskich systemach, ułatwiamy pracę sobie oraz dajemy możliwość podglądu postępu prac naszym klientom. Jesteśmy transparentni!

Pracujemy na zasadach współpracy z klientami. Oczekujesz wyniku, my musimy mieć witrynę, na której da się pracować i materiały potrzebne do rozwoju strony.

 

Agencja SEMLife. to:

 1. Krótkie umowy w rozliczeniu o zrealizowaną pracę dla klienta.
 2. Stałe opłaty abonamentowe — zawsze wiesz, ile zapłacisz.
 3. Stały rozwój Twojej strony internetowej
 4. Stabilne wyniki nawet po zakończeniu współpracy
 5. Pomoc i doradztwo techniczne w sprawie strony www
Zapraszamy do kontaktu