Pozycjonowanie Częstochowa

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie (SEO) to usługa polegająca na zwiększeniu widoczności strony internetowej w wyszukiwarce, a tym samym pozyskiwaniu klientów z organicznych (bezpłatnych) wyników wyszukiwania.

Dlaczego warto się pozycjonować?

Pozycjonowanie (Search Engine Optimization) to alternatywa dla reklam internetowych. Pozwala skutecznie zdobywać klientów z wyszukiwarek, którzy są zainteresowani konkretnymi frazami kluczowymi (mogą być to produkty, usługi, informacje i inne). Występowanie witryny na pierwszej stronie Google - TOP10 - pozwala znacznie podnieść ilość kliknięć, ale dla najbardziej znaczących (sprzedających) fraz kluczowych można to osiągnąć tylko poprzez pozycjonowanie strony internetowej.

Pozycjonowanie Częstochowa - lokalne czy ogólne?

Pozycjonowanie jest ważną częścią marketingu internetowego dla każdej strony www. Pozycjonowanie w Częstochowie można opisać jako średniej trudności - jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość miasta, które jest ulokowanym w województwie śląskim.

Branże charakteryzują się dużą ilością firm lokalnych, których produkcja i sprzedaż zwykle kierowana jest do osób zamieszkałych w okolicy. Trafne pozycjonowanie stron internetowych w Częstochowie można podzielić na dwa działy: SEO lokalnego i ogólnego.

Dobrze dobrane frazy kluczowe + Skuteczne pozycjonowanie  = Zwrot inwestycji

Chcesz poznać ofertę?

Zapraszamy do kontaktu, doradzimy jaki wariant jest najlepszy

Pozycjonowanie lokalne

Prowadząc usługi na małym obszarze miasta Częstochowa lub dzielnicy (np. Śródmieście, Stare Miasto, Lisiniec, Wrzosowiak itd) warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne w Częstochowie. Koszt usługi będzie niższy, a trafność w pozyskaniu klienta wysoka.

Fryzjer, dentysta czy mechanik nie oczekuje klientów z innego miasta, lecz promuje się lokalnie.

Pozycjonowanie lokalne
Pozycjonowanie ogólne

Pozycjonowanie ogólne

Jeśli działalność dotyczy sklepu internetowego z Częstochowy, który nie jest ograniczany stanami magazynowymi, zdecydowanie lepsze będzie pozycjonowanie ogólne bez względu na lokalizację użytkownika.

Zasięg takiej usługi będzie dotyczył osób wpisujących wytypowane frazy kluczowe z dowolnego kraju.

Pozycjonowanie stron

Przyciągaj klientów swoją ofertą

Agencja SEO Częstochowa

SEMLife. Search Engine Marketing

Jesteśmy Agencją SEO, która angażuje swoich klientów do współpracy. Bo tylko będąc na bieżąco z daną branżą, mamy szansę wygrywać z ich konkurencją. Potrzebujemy informacji od naszych klientów, aby:

 • prowadzić blog na stronie,
 • stworzyć kompleksową bazę wiedzy,
 • poprawnie pisać treści na podstrony produktów czy usług.

Jeżeli tej współpracy brakuje, pozycjonowanie strony nie wykorzysta potencjału wyszukiwarek internetowych.

Jako Agencja SEO odwzajemniamy się częstymi raportami naszych prac, jasnym planem działania i realnymi terminami. Umowa zwykle jest przygotowana na 12 miesięcy, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Dobra firma od pozycjonowania to MY! :)

Jak zacząć pozycjonowanie Częstochowa?

Jak zacząć pozycjonowanie strony? Współpracę w zakresie marketingu w wyszukiwarce internetowej zaczynamy od audytu strony klienta. Rzetelnie przeprowadzona analiza witryny jest kopalnią wiedzy dla całej agencji SEO:

 • programista zajmie się problemami do rozwiązania np. brakiem wersji mobilnej, złą architekturą witryny czy brakiem sitemapy, a także informacjami o niezgodności strony z wytycznymi wyszukiwarek;
 • analityk dobierze najtrafniejsze frazy kluczowe, przygotuje wstępny przepływ użytkowników oraz wytypuje błędy obniżające konwersję;
 • copywriter na podstawie fraz kluczowych napisze wartościowe teksty, w pełni opisujące usługę lub produkt w taki sposób, aby były chętniej kupowane;
 • link builder sprawdzi, gdzie trzeba zamieścić swoje linki, żeby poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania;

Pozycjonowanie lokalne

Koszt pozycjonowania Częstochowa

Koszt pozycjonowania jest zależny od wielu elementów współpracy Agencji SEO i klienta.

 1. Strona klienta musi być idealna - często na pierwszym etapie współpracy niezbędna jest korekta kodu źródłowego strony przez webdevelopera. W SEMlife. zatrudniamy specjalistów od stron internetowych, którzy wszelkie poprawki wprowadzają jak najszybciej.
 2. Trudność fraz kluczowych - ilość konkurencyjnych stron internetowych pod danym zapytaniem pozwala oszacować czas pracy konieczny do osiągnięcia wysokich pozycji.
 3. Tematyka branży - niszowe branże często wymagają copywriterów o wysokiej specjalizacji w pisaniu treści.
 4. Dotychczasowe działania SEO w witrynie - utrzymanie wyników (nad którymi ktoś wcześniej pracował) jest dużo łatwiejsze niż wprowadzenie nowych fraz kluczowych do TOP10.
 5. Długość trwania umowy - długa współpraca owocuje dużo lepszymi wynikami, a także warunkami umowy.

Jak poprawić pozycjonowanie strony samodzielnie?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej jest możliwe. Wiedza na temat SEO jest prosta do zdobycia, ale sięga wielu płaszczyzn. Pozycjonując strony internetowe na własną rękę, trzeba skupić się przede wszystkim na wytycznych wyszukiwarek internetowych, newsach z branży SEO, a także korzystać z licznych kursów SEO.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Pozycjonowanie we własnym zakresie wymaga:

 • wiedzy z zakresu programowania do edycji kodu witryny,
 • umiejętności copywritingu do poprawnego redagowania treści,
 • analitycznego myślenia do wyszukiwania odpowiednich fraz kluczowych i dopasowania ich do najlepszych podstron.

Czas w tych wszystkich działaniach jest najważniejszy. Pozycjonowanie powinno być systematyczne, a wyniki są często widoczne z dużym opóźnieniem. Warto zastanowić się, czy czas poświęcony SEO nie powinien być przełożony na prowadzenie firmy. Outsourcing w tej branży jest bardzo powszechny i sprawdza się w wielu firmach.

Skorzystaj z darmowej konsultacji SEO w naszej firmie. Dowiesz się o problemach Twojej witryny oraz o rozwiązaniach, jakie możesz wprowadzić samodzielnie, aby poprawić wyniki witryny.

Zapraszamy do kontaktu

SEMLife. Agencja SEM i SEO Kielce

Zadbaj o wizerunek w sieci

Wyszukiwarki internetowe to bardzo skuteczne narzędzia pozyskiwania klientów!