Pozycjonowanie Częstochowa

Czym jest pozycjonowanie?

Świadomość o ogromnym potencjale marketingu internetowego stale wrasta. Pozycjonowanie jest jednym z najważniejszych części owego marketingu, ponieważ umożliwia zwiększenie widoczności strony internetowej w wyszukiwarce.

Jest to równoznaczne z większą ilością kliknięć w witrynę przez osoby potencjalnie zainteresowaną daną ofertą. Najlepiej prosperujące sklepy internetowe z Częstochowy korzystają z usług agencji SEO.

Jarosław Snoch
Jarosław Snoch
CEO SEMLife. Search Engine Marketing
Wykorzystaj potencjał swojej strony www z Częstochowy z agencją SEMLife.

Dlaczego warto pozycjonować stronę internetową?

W dzisiejszych czasach zbędne są już wyjaśnienia na temat siły Internetu. W wyszukiwarce Google każdego dnia wyszukuje się ponad 3.5 miliarda zapytań. Czy można znaleźć łatwiej dostępne i częściej odwiedzane miejsce do oferowania swoich usług?

Pozycjonowanie stron w Częstochowie (ale też w innych miastach) to szereg działań, których celem jest wyświetlanie się danej witryny na jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania pod konkretnym zapytaniem użytkownika.

Jeżeli korzystamy z usług agencji SEO w Częstochowie lub na własną rękę dbamy o optymalizację swojej strony, najpewniej wyprzedzimy branżową konkurencję. W rezultacie zdobędziemy więcej klientów, a rozpoznawalność naszej marki wzrośnie.

Statystyki kliknięć w TOP 10 Google

Wg statystyk pierwsza pozycja w organicznych (niepłatnych) wynikach Google ma średnią klikalność (CTR) na poziomie 28,5%. Oznacza to, że prawie ⅓ zapytań kończy się wybraniem pierwszego linku. Druga pozycja natomiast to 15,7% CTR, a trzecia 11%.

Możemy jednak posłużyć się przykładem, gdzie jedna z (wielu) wypozycjonowanych przez SEMLife. podstron osiągnęła CTR na poziomie 69,3% pod daną frazą kluczową, co oznacza, że ok. 7 na 10 osób wpisujących to zapytanie, weszło na stronę naszego klienta w ciągu ostatnich 28 dni (statystyki Google Search Console).

Statystyki kliknięć w TOP 10 Google

Jak widać, stosunek kliknięć zależy przede wszystkim od osiągniętej pozycji w wyszukiwarce i może być znacznie wyższy niż te 28,5%. Wpływ na to mają także:

 • przykuwający uwagę tytuł i chwytliwy opis (title i description), który jednocześnie zawiera poszukiwane informacje,
 • rozszerzenia pod wynikiem wyszukiwania (linki, ceny, Q&A).

Przeczytaj jak podnieść CTR w wynikach wyszukiwania.

Agencja SEO Częstochowa

Jeżeli chcesz uzyskać wysokie wyniki na frazy związane z Twoją branżą — wypozycjonować sklep internetowy w Częstochowie, skorzystaj z usług agencji SEO SEMLife.!

 • Przeanalizujemy Twoją stronę pod kątem SEO — wykonamy profesjonalny audyt całkowicie za darmo, po czym przedstawimy naszą ofertę z dokładnym wyjaśnieniem planowanych działań i wszystkimi kosztami związanymi z kampanią SEO.
 • Dobierzemy najskuteczniejsze i najbardziej dochodowe frazy kluczowe dla Twojej branży.
 • Pozycjonowanie Twojej strony internetowej będziemy prowadzić w taki sposób, abyś jak najszybciej mógł zobaczyć rezultaty naszych działań.
 • Możesz liczyć na comiesięczne raporty, stały kontakt z pozycjonerem, a przede wszystkim jasne warunki współpracy.
 • Zespół copywriterów napisze wartościowe treści i teksty reklamowe w witrynie.
 • Dla Ciebie i Twoich pracowników przeprowadzimy szkolenie w ramach umowy na temat marketingu w Internecie.

Pozycjonowanie lokalne w Częstochowie a pozycjonowanie ogólne

Pozycjonowanie stron www i sklepów internetowych w Częstochowie można podzielić ze względu na lokalizację oferowanych usług.

Jak wspominaliśmy wcześniej, pozycjonowanie jest ważną częścią marketingu internetowego dla każdej strony www. Częstochowa jest miastem średniej wielkości, ulokowanym w województwie śląskim. Branże charakteryzują się dużą ilością firm lokalnych, których produkcja i sprzedaż zwykle kierowana jest do osób zamieszkałych w okolicy. Trafne pozycjonowanie stron internetowych w Częstochowie można podzielić na dwa działy: SEO lokalnego i ogólnego.

 

Dobrze dobrane frazy kluczowe + Skuteczne pozycjonowanie  = Zwrot inwestycji

Chcesz poznać ofertę?

Zapraszamy do kontaktu, doradzimy jaki wariant jest najlepszy

Pozycjonowanie lokalne w Częstochowie

Prowadząc usługi na małym obszarze (miasto lub dzielnica) warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne w Częstochowie. Koszt usługi będzie niższy, a trafność w pozyskaniu klienta wysoka. Fryzjer, dentysta czy mechanik nie liczy na klientów z innego miasta, lecz promuje się lokalnie. Tak samo użytkownicy Internetu, którzy szukają takich usług, będą oczekiwać ich w obrębie własnego miasta.

 

Pozycjonowanie lokalne
Pozycjonowanie ogólne

Pozycjonowanie ogólne na cały kraj/kontynent/świat

Jeśli działalność dotyczy sklepu internetowego z Częstochowy, który nie jest ograniczany stanami magazynowymi, zdecydowanie lepsze będzie pozycjonowanie ogólne bez względu na lokalizację użytkownika. Zasięg takiej usługi będzie dotyczył osób wpisujących wytypowane frazy kluczowe z dowolnego kraju. Najczęściej sklepy i strony www z Częstochowy pozycjonują się w obrębie granic naszego państwa.

Zagraniczne SEO wiąże się z większymi kosztami usługi (rosnące koszty publikacji artykułów i tłumaczeń treści), a od samego właściciela sklepu wymaga znacznie większego zaangażowania we wszystkie działania marketingowe.

 

Pozycjonowanie stron
Przyciągaj klientów swoją ofertą

Pozycjonowanie Częstochowa - jak zacząć?

Jak zacząć pozycjonowanie strony? Współpracę w zakresie marketingu w wyszukiwarce internetowej zaczynamy od audytu strony klienta. Rzetelnie przeprowadzona analiza witryny jest kopalnią wiedzy dla całej agencji SEO:

 • programista zajmie się problemami do rozwiązania np. brakiem wersji mobilnej, złą architekturą witryny czy brakiem sitemapy, a także informacjami o niezgodności strony z wytycznymi wyszukiwarek;
 • analityk dobierze najtrafniejsze frazy kluczowe, przygotuje wstępny przepływ użytkowników oraz wytypuje błędy obniżające konwersję;
 • copywriter na podstawie fraz kluczowych napisze wartościowe teksty, w pełni opisujące usługę lub produkt w taki sposób, aby były chętnie kupowane;
 • link builder sprawdzi, gdzie trzeba zamieścić swoje linki, żeby poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania;

Jaki jest koszt pozycjonowania w Częstochowie?

Koszt pozycjonowania jest zależny od wielu elementów współpracy Agencji SEO i klienta oraz konkurencyjności w branży.

 1. Strona klienta musi być idealna - często na pierwszym etapie współpracy niezbędna jest korekta kodu źródłowego strony przez webdevelopera. W SEMlife. zatrudniamy specjalistów od stron internetowych, którzy wszelkie poprawki wprowadzają jak najszybciej.
 2. Trudność fraz kluczowych - ilość konkurencyjnych stron internetowych pod danym zapytaniem pozwala oszacować czas pracy konieczny do osiągnięcia wysokich pozycji.
 3. Tematyka branży - niszowe branże często wymagają copywriterów o wysokiej specjalizacji w pisaniu treści.
 4. Dotychczasowe działania SEO w witrynie - utrzymanie wyników (nad którymi ktoś wcześniej pracował) jest dużo łatwiejsze niż wprowadzenie nowych fraz kluczowych do TOP10.
 5. Długość trwania umowy - długa współpraca owocuje dużo lepszymi wynikami, a także warunkami umowy.

Jak poprawić pozycjonowanie strony samodzielnie?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej w Częstochowie jest możliwe. Wiedza na temat SEO jest prosta do zdobycia, ale sięga wielu płaszczyzn. Pozycjonując strony www na własną rękę, trzeba skupić się przede wszystkim na wytycznych wyszukiwarek internetowych, newsach z branży SEO, a także korzystać z licznych kursów SEO.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Pozycjonowanie we własnym zakresie wymaga:

 • wiedzy z zakresu programowania do edycji kodu witryny,
 • umiejętności copywritingu do poprawnego redagowania treści,
 • analitycznego myślenia do wyszukiwania odpowiednich fraz kluczowych i dopasowania ich do najlepszych podstron.

Czas w tych wszystkich działaniach jest najważniejszy. Pozycjonowanie powinno być systematyczne, a wyniki są często widoczne z dużym opóźnieniem. Warto zastanowić się, czy czas poświęcony SEO nie powinien być przełożony na prowadzenie firmy. Outsourcing SEO w tej branży jest bardzo powszechny i sprawdza się w wielu firmach.

Skorzystaj z darmowej konsultacji SEO w naszej firmie. Dowiesz się o problemach Twojej witryny oraz o rozwiązaniach, jakie możesz wprowadzić samodzielnie, aby poprawić wyniki witryny.

Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie w Częstochowie

Agencja SEO, która z pasją angażuje się w rywalizację w wyszukiwarce i chętnie podejmujemy walkę z konkurencją. Planujemy, uzgadniamy i raportujemy postępy, pozycjonowanie z nami oznacza współpracę, gdzie razem z klientem decydujemy o strategii kampani SEM.

Pozycjonowanie to usługa, której relatywny zwrot z inwestycji zaczyna się pojawiać w przeciągu 6-8 miesięcy. Skuteczna kampania pozycjonowania oznacza stałą pracę nad witryną, rozwój treści pozyskiwanie linków, a to w perspektywie lat oznacza skuteczność w pozyskiwaniu klientów. Najdłuższe umowy SEO są przedłużane z nami od 6 lat.

Tak. Pozycjonowanie to usługa polecana głównie dla sklepów internetowych oraz stron firmowych. Pozyskiwanie klienta z wyszukiwarki to jeden z najlepszych sposobów na reklamę.

Koszt pozycjonowania uzależniony jest od złożoności prac, jakie trzeba wykonać, aby osiągać sukces w wyszukiwarkach internetowych. Cennik SEMLife. zaczyna się już od 699zł miesięcznie.

SEMLife. Search Engine Marketing

Jesteśmy Agencją SEO, która angażuje swoich klientów do współpracy. Bo tylko będąc na bieżąco z daną branżą, mamy szansę wygrywać z ich konkurencją. Potrzebujemy informacji od naszych klientów, aby:

 • prowadzić blog na stronie,
 • stworzyć kompleksową bazę wiedzy,
 • poprawnie pisać treści na podstrony produktów czy usług.

Jeżeli tej współpracy brakuje, pozycjonowanie strony nie wykorzysta potencjału wyszukiwarek internetowych.

Jako Agencja SEO odwzajemniamy się częstymi raportami naszych prac, jasnym planem działania i realnymi terminami. Umowa zwykle jest przygotowana na 12 miesięcy, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Dobra firma od pozycjonowania to MY! :)

Zapraszamy do kontaktu