Pozycjonowanie Częstochowa

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne dla Twojej strony i sklepu?

Marketing internetowy kryje w sobie ogromny potencjał. Co istotne, świadomość o korzyściach, jakie można odnieść za sprawą promowania swoich usług w sieci, stale wrasta. Pozycjonowanie umożliwia zwiększenie widoczności strony internetowej w wyszukiwarce i pozwala na rozwój firmy. Takie efektu nie da się uzyskać  za pomocą reklam płatnych!

P.S. Szukasz recepty na sukces? Chcesz zanotować rekordową sprzedaż? Ucz się od konkurencji! Najpopularniejsze sklepy internetowe z Częstochowy korzystają z usług agencji SEO.

Jarosław Snoch
Jarosław Snoch
CEO SEMLife. Search Engine Marketing

Wykorzystaj potencjał swojej strony www z Częstochowy z agencją SEMLife.

Pozycjonowanie w Częstochowie z SEMLife

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe w Częstochowie?

W dzisiejszych czasach nie ma sensu przekonywać kogokolwiek o potędze Internetu. Sieć stała się integralną częścią naszej rzeczywistości.  Każdego dnia Google notuje ponad 3.5 miliarda zapytań, a statystyczny internauta w Polsce spędza w sieci 23 lata, 5 miesięcy i 16 dni swojego życia!

Statystyki potwierdzają jedynie, że nie ma lepszego miejsca do oferowania swoich usług niż Internet.

Pozycjonowanie stron w Częstochowie to szereg działań ukierunkowanych na to, by wywindować stronę w wynikach wyszukiwania Google. Celem pozycjonowania Częstochowa jest zdobycie topowych pozycji w tzw. organikach pod konkretnym zapytaniem użytkownika.

Jeżeli korzystamy z usług agencji SEO w Częstochowie, najpewniej wyprzedzimy branżową konkurencję. W rezultacie zdobędziemy więcej klientów, a rozpoznawalność naszej marki wzrośnie.

Statystyki kliknięć w TOP 10 Google

Wg statystyk pierwsza pozycja w organicznych (niepłatnych) wynikach Google (osiągnięta dzięki SEO) ma średni CTR na poziomie 28,5%. Oznacza to, że prawie ⅓ zapytań kończy się kliknięciem pierwszy link. Druga pozycja natomiast to 15,7% CTR, a trzecia 11%.

Statystyki kliknięć w TOP 10 Google

Case study z Agencji SEO Częstochowa

Możemy jednak posłużyć się przykładem, gdzie jedna z pozycjonowanych przez SEMLife. podstron osiągnęła CTR na poziomie 69,3% pod daną frazą kluczową, co oznacza, że ok. 7 na 10 osób wpisujących to zapytanie, weszło na stronę naszego klienta w ciągu ostatnich 28 dni wg statystyk z Google Search Console, czyli narzędzia do analizowania widoczności domeny.

Jak widać, stosunek kliknięć zależy przede wszystkim od osiągniętej pozycji w wyszukiwarce. W istocie może być on znacznie wyższy niż wspomniane 28,5%. Wpływ na to mają także:

 • przykuwający uwagę tytuł i chwytliwy opis (title i description), który jednocześnie zawiera poszukiwane informacje,
 • rozszerzenia pod wynikiem wyszukiwania (linki, ceny, Q&A).

Przeczytaj jak podnieść CTR w wynikach wyszukiwania.

Agencja SEO Częstochowa

Jeżeli chcesz, aby Twoja strona rankowała i zajmowała topowe pozycje w Google pod wynikami wyszukiwania  związanymi z Twoją branżą, skorzystaj z usług agencji SEO SEMLife.! Pomożemy Ci w pozycjonowaniu strony w Częstochowie.

Co oferujemy w ramach usługi pozycjonowanie Częstochowa?

 • Audyt SEO

Przeanalizujemy Twoją stronę pod kątem SEO — wykonamy profesjonalny audyt całkowicie za darmo, po czym przedstawimy naszą ofertę z dokładnym wyjaśnieniem planowanych działań i wszystkimi kosztami związanymi z kampanią SEO.

 • Dobór słów kluczowych

Dobierzemy najskuteczniejsze i najbardziej dochodowe frazy kluczowe dla Twojej branży.
Pozycjonowanie strony internetowej Częstochowa będziemy prowadzić w taki sposób, abyś mógł jak najszybciej cieszyć się z rezultatów naszych działań. Zwrot z inwestycji gwarantowany!

 • Raporty tworzone przy użyciu autorskiego oprogramowania

Możesz liczyć na comiesięczne raporty oraz stały kontakt z dedykowanym doradcą Klienta z agencji SEO Częstochowa. Oferujemy jasne warunki współpracy i pierwszą umowę próbną na 3 miesiące, dzięki której będziesz mógł przekonać się, że potrafimy pozycjonować strony Częstochowa na najwyższym poziomie!
Zespół copywriterów napisze wartościowe treści i teksty reklamowe w witrynie.

 • Szkolenia SEO Częstochowa

Chcesz wiedzieć, jak samodzielnie pozycjonować stronę internetową w Częstochowie? Dla Ciebie i Twoich pracowników przeprowadzimy szkolenie w ramach umowy na temat marketingu w Internecie.

Pozycjonowanie stron Częstochowa -  pozycjonowanie lokalne i ogólne

Zgodnie z tym, o czym wspominaliśmy wcześniej, pozycjonowanie stron www i pozycjonowanie sklepów internetowych jest ważną częścią marketingu internetowego. Warto dodać też, że pozycjonowanie stron internetowych w Częstochowie można podzielić na dwa działy: SEO lokalne i ogólne.

Dobrze dobrane frazy kluczowe + Skuteczne pozycjonowanie  = Zwrot inwestycji

Chcesz poznać ofertę?

Zapraszamy do kontaktu, doradzimy jaki wariant jest najlepszy

Pozycjonowanie lokalne Częstochowa

Prowadząc usługi na małym obszarze (miasto lub dzielnica), należy zdecydować się na pozycjonowanie lokalne Częstochowa. Koszt usługi będzie niższy, a trafność w pozyskaniu klienta wysoka. Profesje taki,  jak: fryzjer, dentysta, czy mechanik z reguły nie szukają klientów w innym mieście, a stawiają na promowanie swoich usług w najbliższym regionie.

Pozycjonowanie lokalne (regionalne) nazywane jest również pozycjonowaniem na miasto. Dlatego, że frazy kluczowe z branży mają dopisywaną nazwę miasta i dzięki temu skuteczniej pozyskują klientów.

Dzięki temu mogą dotrzeć do Użytkowników Internetu, którzy szukają takich usług w swoim mieście. Pozycjonowanie na miasto i pozycjonowanie w mapach to świetne rozwiązanie dla mniejszego, lokalnego biznesu.

Pozycjonowanie lokalne
Pozycjonowanie ogólne

Pozycjonowanie ogólne

Na cały kraj/kontynent/świat

Jeśli działalność dotyczy sklepu internetowego, który nie jest ograniczany stanami magazynowymi, zdecydowanie lepsze będzie pozycjonowanie stron Częstochowa bez względu na lokalizację użytkownika. Zasięg takiej usługi będzie dotyczył osób wpisujących wytypowane frazy kluczowe z dowolnego kraju. Najczęściej sklepy i strony www z Częstochowy pozycjonują się w obrębie granic naszego państwa.

Zagraniczne SEO wiąże się z większymi kosztami usługi (rosnące koszty publikacji artykułów i tłumaczeń treści), a od samego właściciela sklepu wymaga znacznie większego zaangażowania we wszystkie działania marketingowe.

Pozycjonowanie w mapach Częstochowa

Co daje pozycjonowanie w mapach? Zacznijmy od początku i przyjrzyjmy się wynikom wyszukiwania Google.

1. Pierwsze wyniki, jakie zobaczysz to reklamy płatne za kliknięcie, czyli Google Ads - tutaj decyduje wynik jakości strony oraz licytacja, kto da więcej za miejsce.

2. Dla zapytań lokalnych zostaną zaprezentowane wyniki z Google Maps, czyli profile firmowe. Założenie wizytówki Google dla firmy z Częstochowy jest całkowicie darmowe, samodzielne prowadzenie wpisów również.

3. Wyniki organiczne - czyli wyniki, które zależą tylko od Twojej strony i tego jak wypada na tle konkurencji. Wyniki te są rezultatem pozycjonowania strony www.

Teraz jeśli chcesz skutecznie walczyć o klienta z konkretnej frazy kluczowej, powinieneś skorzystać z tych trzech miejsc docelowych. Dlaczego? Masz większą szansę na to, że Klient wybierze Twoją stronę internetową z wyników SERP.

Pozycjonowanie wizytówki Google Częstochowa

Dbanie o wizytówkę jest proste. Musisz zamieszczać tam treści, które są popularne w internecie. Najlepiej robić to systematycznie tworząc wpisy blogowe i rozwijając swoją stronę www.

Systematyczne odświeżanie profilu firmy, publikowanie newsów, aktualizowanie godzin otwarcia np. w dni kiedy przypadają święta, a przede wszystkim dbanie o to, aby witryna była jak najatrakcyjniejsza dla Klienta to podstawa sukcesu.

 

Pozycjonowanie sklepów internetowych Częstochowa

Jeśli chcesz zarabiać, prowadząc sklep internetowy, niezbędne jest zadbanie o jego widoczność w Google. Internauci są coraz bardziej świadomi możliwości wyszukiwarek i zdają sobie sprawę, że tylko najlepsze strony są prezentowane w TOP10 Google podczas gdy mniej wartościowe sklepy są dużo niżej i tracą zyski.

Pozycjonowanie sklepów Częstochowa

Strategii pozycjonowania sklepów internetowych jest wiele. Najpopularniejsza to SEO long tail - czyli wybór długich fraz kluczowych bardzo ściśle związanych z określonym produktem bądź kategorią produktów.

Przykład to długa bluza ciążowa zielona - ściśle określona fraza kluczowa bluza ciążowa rozszerzona o indywidualne cechy produktu długa i zielona.

Intencja fraz kluczowych long tail

Intencją użytkownika wyszukującego takie frazy kluczowe zwykle jest możliwość zakupu produktów, dlatego cieszą się one wysoką skutecznością sprzedaży.

Frazy kluczowe long tail są wykorzystywane głównie przez użytkowników, którzy wiedzą, czego chcą, znają np. model, rozmiar, kolor i szukają najlepszego sklepu internetowego.

Pozycjonowanie sklepów PrestaShop

Pozycjonowanie sklepów PrestaShop Częstochowa

Jako Agencja SEO pozycjonujemy e-commerce bazujące na różnych CMS-ach. PrestaShop to lider w Polsce sklepów internetowych opartych o otwarte źródło (open source).

Presta cieszy się dużym zainteresowaniem z 2 względów - jest darmowa i bogata w liczne dodatki umożliwiający sprawne wejście na rynek z własnymi produktami.

Pozycjonowanie sklepów Shoper Częstochowa

Shoper to oprogramowanie sprzedawane jako usługa (SaaS). Platforma sprzedażowa Shoper to lider w Polskim e-commerce pod względem szybkości rozwoju i ilości uruchomionych sklepów.

Pozycjonowanie sklepów Shoper opiera się na content marketingu, ponieważ optymalizacja plików czy szybkości witryny jest bardzo ograniczona, SaaS uniemożliwia edytowanie plików innych niż HTML czy CSS.

Pozycjonowanie sklepów Shoper Częstochowa
Pozycjonowanie stron
Przyciągaj klientów swoją ofertą

Audyt SEO Częstochowa

Co to jest audyt i jak kluczowe są informacje zawarte w tym dokumencie?

Audyt ma na celu znalezienie słabych punktów Twojej witryny i sprawdzenie jak wypada ona w rywalizacji z konkurencją.

Podczas szczegółowego audytu strony sprawdzane są wszystkie podstrony danej witryny. Sprawdzamy m.in.:

 • szybkość strony, która jest czynnikiem rankingowym,
 • bezpieczeństwo - to nie tylko certyfikat SSL, ale również aktualne oprogramowanie,
 • jakość kodu i jego wydajność,
 • architekturę informacji - czyli drzewo kategorii i podstron, czy są zrozumiałe dla użytkowników,
 • optymalizację witryny pod kątem urządzeń mobilnych
 • optymalizację grafik (nowoczesne formaty plików)
 • linki wewnętrzne
 • linki przychodzące
 • wartościowość treści

 Szczegółowy audyt SEO to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kartek A4, które pomagają w określeniu strategii pozycjonowania przez Agencję SEO.

Pozycjonowanie Częstochowa - jak zacząć?

Jak zacząć pozycjonowanie strony?

Współpracę w zakresie marketingu w wyszukiwarce internetowej zaczynamy od audytu SEO strony klienta. Rzetelnie przeprowadzona analiza witryny jest bezcennym źródłem informacji dla agencji SEO Częstochowa.

Dzięki umiejętnemu audytowi SEO, który poprzedza pozycjonowanie strony Częstochowa:

 • programista zajmie się nieprawidłowościami na stronie takimi, jak np.: brak wersji mobilnej strony, zła architektura witryny czy brak sitemapy, a także niezgodnością strony z wytycznymi wyszukiwarek;
 • analityk dobierze najtrafniejsze frazy kluczowe, przygotuje wstępny przepływ użytkowników oraz wytypuje błędy obniżające konwersję;
 • copywriter na podstawie fraz kluczowych napisze wartościowe teksty, w pełni opisujące usługę i poszczególne produkty tak, aby były chętniej przeglądane i kupowane;
 • link builder sprawdzi, gdzie trzeba zamieścić linki, żeby poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie stron www Częstochowa - cennik

Koszt pozycjonowania Częstochowa zależny od wielu czynników (np. konkurencyjność w branży), jak i ogólnych założeń umowy pomiędzy Agencją SEO Częstochowa a danym Klientem.

Jakie elementy wpływają na cenę usługi?

 • Jako profesjonaliści, którzy działają w branży od 12 lat, wychodzimy z przekonania, że strona klienta musi być idealna. Stąd, na pierwszym etapie współpracy niezbędna jest korekta kodu źródłowego strony przez web developera. W SEMLife. zatrudniamy specjalistów od stron internetowych, którzy sprawnie dokonują wszelkich poprawek i w mgnieniu oka eliminują błędu na stronie.
 • Trudność fraz kluczowych - ilość konkurencyjnych stron internetowych pod danym zapytaniem pozwala oszacować czas pracy konieczny do osiągnięcia wysokich pozycji. Im bardziej konkurencyjne frazy kluczowe - tym wyższa cena usługi.
 • Tematyka branży - niszowe branże często wymagają od copywriterów dodatkowego przeszkolenia w pisaniu treści.
 • Stan witryny i dotychczasowe działania SEO, jakie zostały na niej przeprowadzone - utrzymanie wyników (nad którymi ktoś wcześniej pracował) jest dużo łatwiejsze niż wprowadzenie nowych fraz kluczowych do TOP10.
 • Długość trwania umowy - długa współpraca owocuje dużo lepszymi wynikami, a także warunkami umowy.

Jak poprawić pozycjonowanie strony samodzielnie?

Samodzielne pozycjonowanie strony internetowej w Częstochowie nie jest polecane. Algorytmy Google stale się rozwijają, a ich działanie jest skomplikowane. Co więcej, wiedza na ich temat jest trudnodostępna i nawet pracownicy Google niezupełnie potrafią je wytłumaczyć.

Ponadto samodzielne pozycjonowanie (SEO) Częstochowa i jednoczesne prowadzenie własnego biznesu może być trudne. Początkowo, pozycjonowanie strony wymaga poświecenia kilku godzin dziennie, aby z czasem przyniosło oczekiwany rezultat. Właściciel sklepu internetowego lub lokalnego biznesu mógłby mieć problem, aby pogodzić zarządzanie firmą z samodzielnym pozycjonowaniem.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o SEO i o tym, jak pozycjonować strony w Częstochowie - zapraszamy na szkolenie SEO. Zdradzimy Ci tajniki SEO i opowiemy, jak działa wyszukiwarka Google. Dzięki takim informacjom nie będziesz miał problemu z odczytywaniem naszego raportu i statystyk w GSC.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Samodzielne pozycjonowanie stron Częstochowa wymaga:

 • wiedzy z zakresu programowania do edycji kodu witryny,
 • umiejętności copywritingu do poprawnego redagowania treści,
 • analitycznego myślenia do wyszukiwania odpowiednich fraz kluczowych i dopasowania ich do najlepszych podstron.

Czas w tych wszystkich działaniach jest najważniejszy. Wszelkie działania pozycjonerskie powinny przebiegać systematyczne, a co więcej - nie należy od razu spodziewać się wyników. Pojawiają się one dopiero po 3 lub 4 miesiącach konsekwentnej pracy nad optymalizacją witryny pod wytyczne Google.

Z uwagi na powyższe, warto zastanowić się, czy czas poświęcony SEO nie powinien być przeznaczony na prowadzenie firmy. Outsourcing i zlecanie pozycjonowania strony Częstochowa Agencji SEO to nie tylko bardzo powszechne, co również racjonalne rozwiązanie.

Skorzystaj z darmowej konsultacji i audytu SEO w Agencji SEO Częstochowa! Oferujemy bardzo korzystne warunki współpracy - pierwsza umowa trwa tylko 3 miesiące, a po jej zakończeniu decydujesz, czy zamierzasz korzystać z naszych usług w zakresie pozycjonowanie strony www Częstochowa!

P.S. 98% naszych Klientów przedłuża z nami umowy testowe - świadczy to o skuteczności naszych działań!

Optymalizacja stron internetowych Częstochowa

Bardzo często zdarza się w naszej agencji, że klienci przychodzą ze swoją stroną www, która jest totalnie niezoptymalizowana. Wygląd strony jest drugoplanowy jeśli wszystko działa bardzo wolno, lub nie jest intuicyjne.

Optymalizacja stron internetowej ma na celu przede wszystkim przyśpieszyć witrynę, oraz przygotować ją na odbiór szeroki odbiór klientów. Szybka strona internetowa to podstawa — oszczędza transfer danych a przy tym czas i to jest jasne dla właścicieli witryn.

Największy problem jest wtedy gdy, potrzebujemy rozwoju witryny o nowe kategorie, szczególnie takie, których nie spodziewali się właściciele strony, czy miejsca na tekst, zachęcający do kupna konkretnych produktów. Często taka zmiana zaburza wizję projektu strony, ale jest niezbędna do utrzymania stałego, konwertującego ruchu.

Optymalizacja jest wykonywana na wielu płaszczyznach, zarówno chodzi tutaj o skrypty strony jak również hosting, grafiki czy treści.

SEMLife. Search Engine Marketing

Jesteśmy Agencją SEO, która angażuje swoich klientów do współpracy. Bo tylko będąc na bieżąco z daną branżą, mamy szansę wygrywać z ich konkurencją. Potrzebujemy informacji od naszych klientów, aby:

 • prowadzić blog na stronie,
 • stworzyć kompleksową bazę wiedzy,
 • poprawnie pisać treści na podstrony produktów czy usług.

Jeżeli tej współpracy brakuje, pozycjonowanie strony nie wykorzysta potencjału wyszukiwarek internetowych.

Jako Agencja SEO odwzajemniamy się częstymi raportami naszych prac, jasnym planem działania i realnymi terminami. Umowa zwykle jest przygotowana na 12 miesięcy, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Dobra firma od pozycjonowania to MY! :)

Najczęściej zadawane pytania o pozycjonowanie w Częstochowie

Agencja SEO, która z pasją angażuje się w rywalizację w wyszukiwarce i chętnie podejmujemy walkę z konkurencją. Planujemy, uzgadniamy i raportujemy postępy, pozycjonowanie z nami oznacza współpracę, gdzie razem z klientem decydujemy o strategii kampani SEM.

Pozycjonowanie to usługa, której relatywny zwrot z inwestycji zaczyna się pojawiać w przeciągu 6-8 miesięcy. Skuteczna kampania pozycjonowania oznacza stałą pracę nad witryną, rozwój treści pozyskiwanie linków, a to w perspektywie lat oznacza skuteczność w pozyskiwaniu klientów. Najdłuższe umowy SEO są przedłużane z nami od 6 lat.

Tak. Pozycjonowanie to usługa polecana głównie dla sklepów internetowych oraz stron firmowych. Pozyskiwanie klienta z wyszukiwarki to jeden z najlepszych sposobów na reklamę.

Koszt pozycjonowania uzależniony jest od złożoności prac, jakie trzeba wykonać, aby osiągać sukces w wyszukiwarkach internetowych. Cennik SEMLife. zaczyna się już od 699zł miesięcznie.

Zapraszamy do kontaktu